Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

1 procent

Marek Kępa: Teraz zaczniemy rozmowy ze sponsorami

Marek Kępa: Teraz zaczniemy rozmowy ze sponsorami
 
- Trzy lata temu zaczęliśmy od czwartej ligi, teraz jesteśmy w drugiej i chcemy to kontynuować - przekonuje Marek Kępa, szkoleniowiec KS Bronowianki Kraków, którego podopieczne awansowały do II ligi po emocjonującym dwumeczu z UKS Krzanowice.

Po ostatnim gwizdku polał się szampan. Był pan pewny, że wywalczycie ten awans?

Marek Kępa: - W Murowanej Goślinie, kiedy prowadziliśmy 2:0, byłem pewny, że wygramy i awansujemy, ale szampana nie kupiłem, chociaż Biedronka była zaraz obok. Przed tym meczem pomyślałem, że trzeba to zmienić i kupiłem szampana. Bałem się tego meczu strasznie.

Pierwszy set nie mógł nastrajać optymistycznie.

- Zagraliśmy słabo, nie byliśmy zgrani, bo Edka (Edyta Małusecka - wróciła do gry po czteromiesięcznej przerwie - przyp. red.) dołączyła do nas dopiero dwa dni wcześniej. Czy pomogła, czy nie - trudno powiedzieć, ale dzięki temu Aśka Śliwa, która do tej pory grała na libero, mogła wejść na skrzydło i miałem jedną możliwość zmiany więcej. Nie ukrywam, że skład mieliśmy mocno okrojony, bo nasza środkowa, Natalia Kania, przed ostatnimi meczami wyjechała do Włoch. Tak naprawdę nie mielibyśmy zawodniczek na zmiany. A tak jedna więcej opcja do zmiany i się udało.

W trzecim secie przy stanie 22:22 miała miejsce bardzo długa wymiana, pełna efektownych obron i ataków i jako jedna z nielicznych w tym meczu zakończyła się po waszej myśli. To ustawiło resztę meczu?

- Już przed meczem mówiłem, że jak będziemy prowadzić 2:1, to powinniśmy całe spotkanie wygrać. Całego seta goniliśmy i udało nam się dojść przeciwniczki. Spodziewałem się, że czwarty set będzie już po naszej myśli.

Teraz przed wami II liga, czyli nowe wyzwanie dla młodego klubu. Już rozpoczęły się rozmowy z zawodniczkami czy sponsorami?

- Trochę się nam przedłużyła gra o awans i kilka zawodniczek, które mieliśmy na oku, już jest „rozchwyconych". Mamy jednak jeszcze swoje typy. Teraz też zaczniemy rozmowy ze sponsorami, bo do tej pory wszyscy nam tylko mówili: „Jak wejdziecie, to będziemy rozmawiać".

Powiedział pan kiedyś, że jak wchodzić do II ligi, to tylko po to, żeby się bić o czołowe miejsca.

- I podtrzymuję to! Jak mamy wchodzić, to musi być czwórka-piątka. Trzy lata temu zaczęliśmy od czwartej ligi, teraz jesteśmy w drugiej i chcemy to kontynuować. Mamy dobry skład, ograny, bo wszystkie dziewczyny grały w drugiej lidzie, niektóre nawet w pierwszej.

Awans mogliście wywalczyć już wcześniej, w turnieju w Murowanej Goślinie. Dlaczego się nie udało?

- Źle trafiliśmy, bo Murowana była bardzo mocna w tym turnieju, z dwoma środkowymi z dwunastki pierwszego zespołu. Co prawda miały słabe przyjęcie i pod to ustawiliśmy taktykę na mecz z nimi, ale dołączyła do nich Narożna, która nie grała w pierwszej drużynie od stycznia (z powodu cukrzycy). W meczu z nami zagrała świetnie, trzymała im całe przyjęcie. Prowadziliśmy 2:0, ale nie udało się. Z drugiej strony chciałem wywalczyć ten awans u siebie, przy pełnych trybunach. I udało się. Ładny scenariusz, prawda?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday94
mod_vvisit_counterYesterday585
mod_vvisit_counterThis week4458
mod_vvisit_counterLast week6857
mod_vvisit_counterThis month24984
mod_vvisit_counterLast month28296
mod_vvisit_counterAll days3122726

Online Now: 9
Your IP: 3.235.75.174
,
Today: maj 29, 2020