Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Wakacje 2019

Nowe role w bronowickiej piłce

2018panoramaW nowy rok sekcja piłki nożnej Bronowianki wkroczy organizacyjnie wzmocniona. Pionem piłkarskim klubu będzie zarządzał nowy dyrektor sportowy, który przejmie nadzór nad szkoleniem wszystkich grup młodzieżowych, kwestiami transferów i współpracy sportowej z innymi podmiotami, rozwojem szkółki piłkarskiej i sprawami seniorskiego zespołu piłkarskiego. Nowe funkcje obejmą pracujący w klubie trenerzy: Czesław Palik, Łukasz Kubik i Mateusz Stanisz.

- Sekcja piłkarska Bronowianki dynamicznie się rozwija. Mamy w niej ponad 300 zawodników młodzieżowych w kilkanastu grupach treningowych szkółki piłkarskiej, do tego zespoły seniorów i juniorów. W klubie pracuje grupa kilkunastu szkoleniowców piłkarskich, dodatkowo wspieranych przez trenerów przygotowania fizycznego. Zarządzanie tak dużą sekcją piłkarską i dalszy jej rozwój wymaga organizacyjnego wzmocnienia. Dlatego zamierzamy powołać nowe stanowisko - dyrektora sportowego, który wesprze władze klubu w zarządzaniu pionem piłkarskim Bronowianki - zapowiada prezes Kazimierz Skrzypek. - Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami prezydium zarządu, chcemy powierzyć kierowanie sekcją piłkarską Czesławowi Palikowi, dotychczasowemu trenerowi drużyny seniorów, który obejmie stanowisko dyrektora sportowego. Jest związany z klubem od 5 lat, doceniamy jego wiedzę, doświadczenie i wielkie zaangażowanie w sprawy Bronowianki i chcemy powierzyć mu kierowniczą funkcję w klubie.

W związku z tą zmianą trenerem pierwszego zespołu zostanie Łukasz Kubik, dotychczasowy grający, drugi trener drużyny seniorów i szkoleniowiec juniorów. - Łukasz Kubik również jest związany z Bronowianką od wielu lat. Pod kierunkiem trenera Palika zdobywał doświadczenie szkoleniowe w seniorskiej piłce, mamy nadzieję, że współpraca obu trenerów, teraz w nowych rolach, nadal będzie owocna - mówi prezes Skrzypek. 

Z kolei Łukasza Kubika w roli trenera drużyny juniorów zastąpi Mateusz Stanisz, dotąd prowadzący grupy młodzieżowe szkółki piłkarskiej w Bronowiance. Jak informuje Kazimierz Skrzypek, najważniejszym zadaniem trenera Stanisza będzie bezpośrednie przygotowanie wychowanków do gry w seniorskim zespole, tak, aby jeszcze w wieku juniora zdobywali gotowość do wzmocnienia pierwszej drużyny, a potem stawali się jej kluczowymi postaciami.  

Zmiany w sekcji piłkarskiej Bronowianki będą jednym z tematów obrad najbliższego posiedzenia zarządu klubu (we wtorek 18 grudnia).

CzPalik1MaleLKubikMaleInternet2018MStanisz

Czesław Palik (z lewej), Łukasz Kubik (w środku, wśród piłkarzy pierwszego zespołu) i Mateusz Stanisz (z prawej) obejmą nowe role w Bronowiance

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday143
mod_vvisit_counterYesterday668
mod_vvisit_counterThis week1446
mod_vvisit_counterLast week4509
mod_vvisit_counterThis month12903
mod_vvisit_counterLast month20119
mod_vvisit_counterAll days2878446

Online Now: 12
Your IP: 34.204.169.76
,
Today: sierpień 20, 2019