Error: No articles to display

W Krzeszowicach nie było litości

Piłkarze Bronowiani bezlitośnie potraktowali walczący o utrzymanie Świt Krzeszowice w przedostatniej kolejce krakowskiej okręgówki. Na boisku rywala wygrali aż 7-0 (3-0). Na tydzień przed końcem rywalizacji zapadło najważniejsze rozstrzygnięcie - awans do IV ligi wywalczyła Skawinka.

Już do przerwy było w Krzeszowiach 3-0 dla Bronowianki, po przerwie ten dorobek został z naddatkiem podwojony. Trzykrotnie na listę strzelców wpisywał się Marcin Gzyl.

Najważniejszy mecz drugiej rundy odbył się w tej kolejce na boisku Wieczystej, która przegrała ze Skawinką i to ten zespół wywalczył awans do IV ligi. Naszpikowanie składu byłymi ligowcami różnych szczebli  w przypadku Wieczystej  nie okazało się pzepisem na sukces...

Rozstrzygnięcia dotyczące tego, kto spada z gr. 2 zapadną w ostatniej kolejce, a nawet później, czyli po zakończeniu gier we wszystkich grupach krakowskiej klasy okręgowej. A to dlatego, że w związku ze spadkami z IV ligi, z KO Kraków spadnie do A klasy dodatkowo jeden zespół z 12. miejsca z gorszym wskaźnikiem obliczonym na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów. Jedno spadkowe miejsce zajęła już Iskra Radwanowisce, która wycofała się z rozgrywek i spadnie do B klasy.

Bronowianka zajmie bezpieczne miejsce środku stawki, w ostatniej kolejce zagra z Nadwiślanem. Mecz odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o g. 17 na boisku ze sztuczną trawą Nadwiślanu (ul. Koletek 21), ale gospodarzem pozostaje Bronowianka.

Świt Krzeszowice - Bronowianka Kraków 0-7 (0-3)
0-1 Skawina 15