Error: No articles to display

Piłkarska młodzież na podium halowych mistrzostw Krakowa

Młodzieżowe zespoły Bronowianki - orlików starszych z rocznika 2009 i żaków starszych z rocznika 2011 - zajęły 3. miejsca w zimowej edycji halowych mistrzostw Krakowa w piłce nożnej.

W finale rozgrywek bronowickie orliki starsze pokonały w grupie Gwarka Wieliczka 2-1 i Olimpic Kraków 3-0, a uległy Zieleńczance 0-3. W grze o 3. miejsce Bronowianka wygrała z Pcimianką 4-0. W tej kategorii wiekowej najlepsza okazała się ekipa Wisły.

W finale, rozegranym w hali  Bronowianki, nasze orliki starsze zagrały w składzie: Jan Kamiński, Szymon Kępka, Michał Kowalik, Piotr Ludźmierski, Jan Maciuszek, Jan Penczek, Maciej Sitarski, Igor Zaszczudłowicz, Szymon Zdański, Szczepan Zięba. Trener Rafał Tomasiak.

W finałach rywalizacji żaków starszych Bronowianka II wygrała w grupie z Pcimianką 1-0 i Wisłą Kraków 2-0 oraz przegrała z AM Cracovia I 0-3 i 0-2 (w półfinale). W meczu o 3. miejsce bronowicka ekipa pokonała Jadwigę Kraków 1-0. Najlepsza w finale, rozegranym w hali Orła Piaski Wielkie, okazała się drużyna AM Cravovia.

Żaki starsze Bronowianki zagrały w finale w składzie: Michał Kuźma, Tomasz Lisowski, Aleksander Martins, Tymoteusz Mikuła, Filip Radziszewski, Adam Rogóż, Igor Ryś, Bartek Lejda. Trener Michał Lompczyk.