Partnerzy

Galeria

Żaki 2008 w najlepszej "16" w Polsce!

W sezonie 2016/17 w organizowanym dziesiąty już raz turnieju Deichamann Minimistrzostwa w kategorii U9 wzięły udział 934 drużyny. Rozgrywki miejskie odbywały się w 29 miastach w całej Polsce, a edycja krakowska okazała się najlepiej obsadzona – do zawodów przystąpiło 78 drużyn. 

Prowadzona przez trenera Rafała Tomasiaka drużyna Żaków 2008 KS Bronowianka, okazała się najlepsza w krakowskich rozgrywkach (występując w nich jako Holandia). Uzyskała dzięki temu awans do ogólnopolskiego Finału Finałów, który w miniony weekend odbył się w Wałbrzychu. Impreza ta zgromadziła 32 drużyny, które zwyciężyły w turniejach miejskich.

Nasi zawodnicy w fazie grupowej nie przegrali żadnego meczu, co pozwoliło im awansować do czołowej „16” turnieju. Po zaciętym meczu 1/8 finału z Gwardią Koszalin (występującej jako zespół Szwajcarii) przegrali dopiero w szóstej serii rzutów karnych. Do awansu zabrakło tylko trochę szczęścia – nasza drużyna miała kilka znakomitych sytuacji w końcówce meczu, których niestety nie udało się wykorzystać. Wart podkreślenia jest fakt, iż drużyna Gwardii zajęła ostatecznie wysokie trzecie miejsce.

Drugi dzień rozgrywek (o miejsca 9-16) nasza drużyna potraktowała szkoleniowo, a więcej szans gry otrzymali zawodnicy występujący w mniejszym wymiarze czasowym w pierwszym dniu. Żakom udało się jednak wygrać ostatnie spotkanie z Chemikiem Gorzów Wlk. (Urugwaj) i zająć dzięki temu 15 miejsce w ogólnopolskim finale. To historyczny sukces młodzieży KS Bronowianka – w pokonanym polu pozostało 919 zespołów z całej Polski. W samym finale ogólnopolskim niższe miejsca zajęły m. in. zespoły Jagielloni Białystok (Watykan), Zagłębia Lubin (Holandia), Dunajca Nowy Sącz (San Marino), Ruchu Radzionków (Chorwacja), Rozwoju Katowice (Holandia) czy Bałtyku Gdynia (Nepal).

Finał Finałów wygrała drużyna AP Reissa Poznań (Niemcy) przed Pogonią Szczecin (Francja) i Gwardią Koszalin (Szwajcaria).

Drużyna Żaków 2008 KS Bronowianka występowała w składzie:

Jakub Głowacki
Jerzy Jażdżyński
Wiktor Jażdżyński
Jakub Kałuża
Maciej Klich
Rafał Krzyżak
Jan Książko
Maksym Ryskala
Filip Sonntag
Wojciech Witkowski

Trener: Rafał Tomasiak

druzyna2008

Tablica

Nabór do sekcji
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2821
mod_vvisit_counterYesterday3698
mod_vvisit_counterThis week13382
mod_vvisit_counterLast week22735
mod_vvisit_counterThis month73470
mod_vvisit_counterLast month105328
mod_vvisit_counterAll days2277910

Online Now: 53
Your IP: 54.81.139.56
,
Today: listopad 22, 2017