Partnerzy

Srebro dla Ilony Sztwiertni na II GPP Seniorek!

2gpp1

Wspaniała niespodzianka na II GPP Seniorek! Ilona Sztwiertnia ze srebrem w Nowym Dworze Mazowieckim!

Nasza juniorka rozpoczęła zmagania w sobotę od turnieju grupowego. Rozstawiona z nr 23, już tam popisała się znakomitą grą, pokonując między innymi Agatę Zakrzewską (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 3-1). Uległa jedynie Magdalenie Sikorskiej (Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego 1-3) i z drugiego miejsca awansowała do turnieju głównego. Tam od razu trafiła na przeciwniczkę największego kalibru - w pierwszej rundzie zmierzyła się z turniejową "jedynką" Pauliną Krzysiek (MUKS START Nadarzyn), którą pokonała 4-2. W niedzielnym ćwierćfinale wygrała z byłą klubową koleżanką Dominiką Wołowiec (Nadarzyn) 4-1, by następnie w półfinale zatriumfować 4-3 nad Wiktorią Wróbel (MRKS Gdańsk). Finał z Katarzyną Węgrzyn (AZS UE Wrocław) obfitował w olbrzymie emocje, ale ostatecznie to wrocławianka sięgnęła po złoto, wygrywając z naszą Iloną 4-3 (15-13 w siódmym secie!). To olbrzmi sukces naszej zawodniczki, podopiecznej trenera Macieja Karmolińskiego i znak, że w polskim tenisie stołowym nadchodzi nowe pokolenie, na które uważać muszą nawet najbardziej doświadczone zawodniczki.