Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Bronowianka znów w pingpongowej ekstraklasie!

Bronowianka2024Awans1

BRONOWIANKA WRACA DO EKSTRAKLASY TENISA STOŁOWEGO KOBIET! Dołącza do elitarnego grona zaledwie kilku klubów, reprezentujących Kraków w rozgrywkach ligowych na najwyższym szczeblu. Awans wywalczyła pokonując w barażowym dwumeczu UKS Dojlidy Białystok 8-2 (na wyjeździe) i 10-0 (w sobotę we własnej hali). Tak uwieńczyła znakomity ligowy sezon. Wygrała w nim rozgrywki zasadnicze w gr. południowej I ligi, a potem z powodzeniem przeszła przez baraże o ekstraklasę.  - Awans to dla nas duża niespodzianka, nagroda za ciężką pracę zawodniczek i trenerów. Dziękujemy Wam i gratulujemy ambitnej walki w tym sezonie - mówił do bohaterek sukcesu prezes Bronowianki Kazimierz Skrzypek.

 

W sezonie zasadniczym I ligi Bronowianka w 18 meczach zgromadziła 29 punktów za 13 zwycięstw i 3 remisy, o 1 punkt wyprzedziła Skarbek Tarnowskie Góry i zapewniła sobie udział w barażach o ekstraklasę z pierwszego miejsca w grupie południowej. Dało jej to dobrą pozycję wyjściową do gry o awans. W dwóch meczach pokonała UKS Dojlidy Białystok - najpierw 8-2 w hali rywalek, a w ten weekend aż 10-0 w hali w Bronowicach. W rewanżowym meczu barażowym punkty zdobyły: Natalia Gajewska 2,5, Matylda Hadryś 2,5, Oliwia Osińska 2,5, Zuzanna Syrda 1,5, Katarzyna Galus 1. Zespół prowadził trener Maciej Karmoliński. W tym sezonie w I lidze wystąpiły także: Kamila Kiliszek, Milena Gaj, Izabela Perz i Natalia Bartoszko, drużynę wspomagali też trenerzy Rafał Utylski i Paweł Konstantyn.

W rozgrywkach I ligi Bronowianka grała w składzie opartym na bardzo młodych zawodniczkach (głównie z kategorii młodzieżówek i juniorek). Awans to szansa dla nich na dalszy sportowy rozwój, a jednocześnie duże organizacyjne i finansowe wyzwanie dla klubu. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspierać Bronowiankę w nowym sezonie do współpracy promocyjnej i finansowej z klubem.

 

Awans pierwszej drużyny do ekstraklasy to jeden z wielu sukcesów tego sezonu dla Bronowianki. Drugi zespół pingpongistek także cieszy się z awansu - z II do I ligi, który wywalczył pokonując w barażowym dwumeczu UKS Maków. W mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych medale zdobywały: Natalia Gajewska, Anna Zając, Emilia Byrtek, Wiktoria Ilcewicz, Nicol Bartoszko i Mikołaj Pilch, który w tym sezonie sukcesy odnosił także w reprezentacji Polski w turniejach międzynarodowych. Pingpongiści Bronowianki zdobyli też kilkadziesiąt medali mistrzostw Małopolski. Bronowianka od wielu lat należy do polskiej czołówki klubów pingpongowych, słynie przede wszystkim ze znakomitego szkolenia młodzieży.

 

W przyszłym roku Klub Sportowy Bronowianka świętować będzie jubileusz 90-lecia działalności. Od początku istnieje w nim sekcja piłkarska, która również może się poszczycić sukcesami w wychowywaniu młodzieży. To tu zaczynali piłkarską karierę Adam Buksa, powołany właśnie do reprezentacji Polski na Euro 2024 i Jakub Krzyżanowski, obecnie piłkarz Wisły, reprezentant kraju w kategoriach młodzieżowych. Bronowianka uczestniczy w programie certyfikacji szkółek piłkarskich, po raz kolejny otrzymała w tym roku Brązowy Certyfikat PZPN, potwierdzający wysoki poziom szkolenia piłkarskiej młodzieży. Piłkarski zespół seniorów występuje w krakowskiej klasie okręgowej.

 

Trener sekcji tenisa stołowego Bronowianki MACIEJ KARMOLIŃSKI o awansach i sezonie:

- Awans do ekstraklasy kobiet przyszedł - szczerze mowiąc - dość niespodziewania i jest dla nas wszystkich na pewno miłą niespodzianką i niesamowitą historią. Na początku sezonu założenia były takie, by nasza młoda drużyna, wzmocniona Kasią Galus, mogła spokojnie rywalizować i rozwijać swoje umiejętności w I lidze bez widma spadku. W trakcie sezonu po kilku zwycięstwach z rzędu te cele trochę się zmieniły. Rzeczywiście widać było, że dziewczyny są na fali i może wyniknąć z tego coś fajnego, ale nikt głośno nie mówił o ekstraklasie. Teraz, kiedy już wywalczyliśmy awans mogę powiedzieć, że jestem dumny ze wszystkich zawodniczek, które tworzyły zespół I-ligowy, ale też z całej grupy treningowej,włącznie z chłopcami z naszego klubu i ośrodka. Każdy zrobił w tym sezonie zauważalny postęp, grupa była zjednoczona i pracowita, a ten awans to taka wisienka na torcie mijającego, dobrego sezonu na klubu.

Również druga drużyna Bronowianki wywalczyła awans do I ligi kobiet, co było dla klubu celem strategicznym. Dzięki temu młodsze dziewczyny będą mogły rywalizować i nabierać doświadczenia na zapleczu ekstraklasy, co jest niezwykle cenne. A to nie jedyne awanse w naszym klubie w tym sezonie, bo również dość pewnie awansowaliśmy do 4 ligi męskiej i tam również będziemy korzystać z młodych, perspektywicznych zawodników i zawodniczek.

Sezon był długi, pracowity i wymagający, ale medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, i mistrzostw Polski seniorek oraz awanse do wyższych lig są nagrodą za te wszystkie miesiące ciężkiej pracy. Nie spoczywamy na laurach i będziemy pracować jeszcze ciężej, by następny sezon był jeszcze lepszy, a rozwój jest naszym nadrzędnym celem!

Chciałbym podziękować Prezesowi Kazimierzowi Skrzypkowi za zaangażowanie i niespożyte siły, by Klub prosperował jak najlepiej oraz trenerom - Rafałowi Utylskiemi i Pawłowi Konstantynowi za to, w jaki sposób wszyscy razem potrafimy współpracować i tworzyć zgrany sztab trenerski!

 

Galeria zdjęć z meczu z UKS Dojlidy Białystok

 

Na górnym zdjęciu, od lewej: prezes Bronowianki Kazimierz Skrzypek, Katarzyna Galus, Izabela Perz, Natalia Gajewska, Zuzanna Syrda, Milena Gaj, Natalia Bartoszko, Patrycja Osińska, Matylda Hadryś, trener Maciej Karmoliński / Fot. Alicja Śliwa

Na dolnym zdjęciu zwycięska ekipa z kibicami / Fot. Alicja Śliwa

Bronowianka2024Awans

 

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2230
mod_vvisit_counterYesterday1222
mod_vvisit_counterThis week9599
mod_vvisit_counterLast week10515
mod_vvisit_counterThis month33342
mod_vvisit_counterLast month53542
mod_vvisit_counterAll days4860427

Online Now: 47
Your IP: 44.220.44.148
,
Today: czerwiec 22, 2024