Oficjalny lekarz

Partnerzy

PIŁKA NOŻNA

Coś tu nie gra...

Skawinka7Czwartą porażkę w dziewiątym meczu sezonu ponieśli piłkarze Bronowianki. Na swoim boisku przegrali 1-3 (1-1) z liderującą w grupie II Skawinką. Honorową bramkę zdobył Łukasz Kubik.

Bronowianka - Skawinka 1-3 (1-1)
0-1 Matys 21, karny
1-1 Kubik 40
1-2 Sosnowski 67
1-3 Gęśla 78
Żółte kartki: Skawina, Syrda-Małodobry, Kromka.
Bronowianka: Hamryszczak (25 Rzepecki) - Siatka, Czerw, Tomczak, Syrda-Małodobry, Skawina, Kowalówka,  Kubik, Łętocha (75 Wiącek), Sobecki (80 Sułecki) , Gzyl (46 Kromka).

Goście prowadzili po rzucie karnym, podyktowanym chyba zbyt pochopnie przez arbitra za muśnięcie własnej ręki piłką przez Michała Siatkę przy wykopywaniu jej z pola karnego. 1 na 10 arbitrów sięgnąłby w takiej sytuacji po gwizdek, Rafał Starmach akurat sięgnął ... Bramkarz Marek Hamryszczak zmierzył się z rzutem karnym, po czym wkrótce, z powodu kontuzji, musiał zejść z boiska, zastąpił go Piotr Rzepecki. Jeszcze przed przerwą Bronowianka wyrównała - potężnym strzałem z dystansu Łukasz Kubik zaskoczył obronę i bramkarza Skawinki. I po tej części gry wydawało się, że w drugiej połowie gospodarze będą potrafili dotrzymać kroku liderowi.

Tak się jednak nie stało. Po przerwie gra toczyła się głównie na połowie Bronowianki, poza niecelną "główką" Kromki z początku więcej klarownych szans bramkowych podopieczni trenera Czesława Palika nie mieli. Za to goście, po zmianach nabierali mocy - i zdobyli jeszcze dwa gole, w obu udział miał zmiennik Kamil Gęśla.
Skawinka odniosła w Bronowicach ósme zwycięstwo w sezonie. W poprzednim takie serie śrubowała Bronowianka, po pierwszej rundzie rozgrywek była wiceliderem tabeli. Teraz - zwłaszcza po kilku ostatnich meczach - jej szkoleniowiec ma spory materiał do przemyśleń...