Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

PIŁKA NOŻNA

Piłkarska jesień w kobiecym wydaniu przyniosła wiele zwycięstw

PNseniorki2018Piłkarki Bronowianki, prowadzone przez trenera Andrzeja Żądłę, zakończyły jesienną rundę rozgrywek sezonu 2018/2019. Drużyna seniorek zajmuje po niej 3. miejsce w III lidze małopolskiej. Juniorki młodsze wygrały jesienne rozgrywki w Małopolskiej Lidze Juniorek Młodszych i awansowały do Ligi Makroregionalnej, która jest szczeblem centralnym w tej kategorii wiekowej.

 

Po spadku z II ligi w zeszłym sezonie i odejściu 9 zawodniczek drużynie seniorek udało się w nowym sezonie zmobilizować siły i z powodzeniem występować w w III lidze małopolskiej. W rundzie jesiennej zespół w 11 meczach odniósł 8 zwycięstw i zanotował tylko 3 minimalne porażki (z FSA Kraków 1:2, z Iskrą Brzezinka 0:1 i z Podgórzem Kraków 2:3). Zajmuje 3. miejsce w tabeli ze stratą 7 punktów do lidera Iskry Brzezinka i 5 punktów do Football Success Academy Kraków. - Główna przyczyna porażek to brak doświadczenia i ogrania w piłce seniorskiej. W zespole seniorek są obecnie tylko dwie pełnoletnie zawodniczki, reszta to juniorki, a dzielnie sobie poradziły w dorosłej piłce, odnosząc osiem zwycięstw - ocenia trener zespołu Andrzej Żądło. Bronowianka pokonała Rysy II Bukowina Tatrz. 18:2, Górnika Wieliczka 3:1, Olimpię Osieczany 7:1, Piasta Skawina 3:1, Pogorzankę Pogorzyce 6:0, Prądniczankę II 3:1, Puszczę Niepołomice 5:0 i Tuchovię Tuchów 4:1 

Wyniki i tabela III ligi piłki nożnej kobiet - TUTAJ

Juniorki młodsze Bronowianki uczestniczyły w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych. Rozgrywki te w rundzie jesiennej były jednocześnie eliminacjami do Ligi Makroregionalnej, która startuje w rundzie wiosennej (szczebel centralny w tej kategorii wiekowej). - Dla przypomnienia rozgrywki na szczeblu makroregionalnym PZPN wprowadził od sezonu 2016/2017 i zawsze w nich uczestniczyliśmy. Nie inaczej będzie w rundzie wiosennej obecnego sezonu, ponieważ wygraliśmy jesienne rozgrywki w MLJMŁ. z kompletem 7 zwycięstw i uzyskaliśmy awans na szczebel centralny - mówi trener Andrzej Żądło. 

Wyniki i tabela Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych - TUTAJ

Zawodniczki Bronowianki odnoszą także indywidualne sukcesy. Etatową reprezentantką Polski w kategorii U-14 jest Karolina Gec. W ostatnim zwycięskim dwumeczu ze Słowacją  (9 i 11 listopada br.) zdobyła dwie bramki. Była już też testowana w kategorii U-16. W kadrze wojewódzkiej juniorek młodszych występuje 8 zawodniczek: Julia Godyń, Julia Leśniak, Julia Szlosek, Maja Szafran, Patrycja Sarapata, Kinga Pawlica, bramkarka Joanna Wolska i wspomniana wcześniej Karolina Gec. Młodsza od koleżanek Natalia Lizończyk występuje w kadrze wojewódzkiej U-14.

Na zdjęciu,  w górnym rzędzie, od lewej: Julia Godyń, Wiktoria Olszewska, Dominika Gierek, Maja Szafran, Kinga Pawlica, Weronika Bulanda, Dominika Heryan, trener Andrzej Źądło. W dolnym klęczą od lewej: Zuzanna Biernacka, Joanna Wolska, Maja Astapko,  Klaudia Trafiał, Julia Szlosek i Julia Leśniak.

PNseniorki2018male

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday665
mod_vvisit_counterYesterday696
mod_vvisit_counterThis week1361
mod_vvisit_counterLast week4669
mod_vvisit_counterThis month9669
mod_vvisit_counterLast month20350
mod_vvisit_counterAll days2855093

Online Now: 16
Your IP: 54.196.116.3
,
Today: lipiec 15, 2019