Wielkie gratulacje dla Karoliny Pęk! Tenisistka Bronowianki zdobyła brązowy medal paraolimpiady w Rio

karolinapekmale18-letnia pingpongistka Bronowianki Karolina Pęk zdobyła w Rio de Janeiro brązowy medal igrzysk paraolimpijskich! W decydującym o medalu meczu po wspaniałej walce pokonała Brazylijkę Danielle Rauen 3-2. Kibicom śledzącym pojedynek Karolina napędziła wielkiego strachu, bo przegrywała już 0-2 w setach, by ostatecznie triumfować w pięciu partiach.

Z tą samą rywalką Karolina spotkała się już w Rio w grupowych eliminacjach, wygrała wtedy 3-1. Po trzech zwycięstwach w grupie B awansowała do półfinału z 1. miejsca. Tu jednak nieznacznie, bo 2-3, uległa Chince Liu Meng i ponownie miała zmierzyć z Brazylijką Rauen w meczu o brąz.
Pojedynek o medal nie był już taki sam jak grupowy, jego stawka mogła pokrzyżować plany Karolinie. Dwa pierwsze sety gry pod presją skończyły się zwycięstwami Brazylijki 11-8, 11-8, w trzeciej partii zawodniczka Bronowianki przeszła niesamowitą próbę nerwów, by wygrać 11-9. I wtedy wróciła do swojej pewnej gry, by triumfować w czwartym i piątym secie 11-5. Brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w turnieju indywidualnym jest największym osiągnięciem w karierze Karoliny, ale nie pierwszym medalem z igrzysk - ma już w dorobku krążek z paraolimpiady w Londynie - również brązowy, ale w turnieju drużynowym.

18-latka jest jedną z nielicznych zawodniczek w świecie, która z powodzeniem rywalizuje zarówno wśród niepełnosprawnych (w barwach Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg) jak i pełnosprawnych tenisistek stołowych. W tym drugim gronie również odnosi sukcesy - jest m.in. srebrną (w deblu) i brązową (w drużynie) medalistką MP juniorek w barwach Bronowianki, występuje w I-ligowej drużynie rezerw klubu z Bronowic.
Na co dzień Karolina jest uczennicą III klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.