Zuzia Syrda zdobyła srebrny medal MP żaczek!

2017MPzaczekdebelpodiumMiniWspaniałą niespodziankę sprawiła podczas rozegranych w Krakowie mistrzostw Polski żaczek pingpongistka Bronowianki Zuzanna Syrda. 11-latka zdobyła srebrny medal MP w turnieju gry podwójnej w parze z Julią Skwarek (GUKS Prosna Wieruszów), a w rywalizacji singlowej znalazła się w czołowej ósemce. To pierwszy tak duży sukces w sportowej przygodzie Zuzi, która pracuje pod kierunkiem trenera Macieja Karmolińskiego.

W turnieju deblowym para Syrda-Skwarek rozstawiona była z nr 7, jej awans do finału był więc jedną z największych niespodzianek MP. W drodze do srebrnego medalu dziewczyny pokonały wyżej rozstawione duety: Lemańska/Śliwka (nr 2) 3-0 oraz Dąbrzał, Hołda (nr 6) 3-2. Dopiero w finale po pięknej walce lepsze okazały się Zuzanna Pawelec i Zuzanna Borek (1-3).

Również w turnieju singlowym zawodniczka Bronowianki poprawiła wynik w porównaniu do startowego rozstawienia (12). Wygrała najpierw trzy pojedynki w grupowych eliminacjach i awansowała z 1. miejsca do czołowej "32" turnieju. Tutaj pokonała Zuzannę Bezak 3-0 i w 1/8 finału rozstawioną z nr 5 Zuzannę Pawelec 3-0. Ten mecz miał szczególną oprawę, bo małą pingpongistkę wspierał dopingiem cały zespół ... piłkarzy V-ligowej Bronowianki. Dopiero w ćwierćfinale singla Zuzia musiała uznać wyższość grającej defensywnym stylem Oliwii Wątor (0-3).

Podczas całych MP żaczce Bronowianki pomagał trenerski duet Maciej Karmoliński/Szymon Kołodziej, a w przygotowaniach do poszczególnych partii starsze koleżanki z sekcji tenisa stołowego.

MP żaków rozegrane w hali Bronowianki były ostatnim akcentem sezonu tenisa stołowego.