Partnerzy

Galeria

Bronowianka w czołowej dziesiątce klubów tenisa stołowego w Polsce, najlepsza w Małopolsce!

2017MMzaczekKS Bronowianka znalazł się w czołowej dziesiątce najlepszych klubów tenisa stołowego w Polsce w rankingu współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki w sezonie 2016/2017. W Małopolsce Bronowianka nie miała sobie równych w rywalizacji klubów w minionym sezonie, podsumowanym właśnie przez Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

W zestawieniu MSiT uwzględniono osiągnięcia 174 polskie kluby tenisa stołowego, szkolące dzieci i młodzież w kategoriach młodzieżowców, juniorów, kadetów i młodzików. W tym gronie Bronowianka znalazła się na znakomitym 9. miejscu, jest najwyżej sklasyfikowanym klubem z Małopolski.

W rankingu klubowym Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego za sezon 2016/2017 podsumowano osiągnięcia indywidualne i drużynowe w kat. żaków, młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów, a także w rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski. W tym zestawieniu Bronowianka zajęła 1. miejsce z dużą przewagą punktową (19090) nad drugimi Gorcami Nowy Targ (15138).

Wysokie miejsca w rankingach sezonu Bronowianka zawdzięcza bardzo intensywnej pracy zawodników i trenerów. Zaowocowała ona znaczącymi sukcesami w rozgrywkach indywidualnych i ligowych na szczeblu małopolskim i ogólnopolskim. W minionym sezonie, poza tradycyjnymi już osiągnięciami w kategoriach seniorów, młodzieżowców i juniorów rozszerzenie szkolenia w najmłodszych grupach wiekowych zaowocowało medalowymi sukcesami w kategoriach żaków i młodzików na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

W ramach sekcji TS powstała też odnosząca sukcesy grupa zawodników niepełnosprawnych, są w niej reprezentanci Polski w tej kategorii z medalistką paraolimpijską na czele Karoliną Pęk.

Sekcja tenisa stołowego KS Bronowianka w sezonie 2016/2017

Rozgrywki indywidualne
Zawodniczki Bronowianki zdobyły 4 medale mistrzostw Polski: złoty (Ola Falarz) i dwa brązowe (Dominika Wołowiec w grze podwójnej oraz Falarz w grze mieszanej) w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz srebrny w mistrzostwach Polski żaków (Zuzanna Syrda w grze podwójnej).
Indywidualnie najwyższe miejsca wywalczyły Dominika Wołowiec (5) w MMP i Zuzanna Syrda (5) w MP żaków. W sumie reprezentanci Bronowianki zdobyli kwalifikacje i wystąpili w mistrzostwach Polski w sześciu kategoriach wiekowych, zdobywając punkty do rankingu współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W mistrzostwach Małopolski Bronowianka zdobyła 24 medale, w tym 6 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych.
Sztab trenerski w sezonie 2016/2017: Xu Kai (główny trener) oraz Maciej Karmoliński, Szymon Kołodziej + w końcowej części sezonu trener przygotowania fizycznego Paweł Oracz.

Najważniejsze wyniki zawodników Bronowianki z mistrzostw Małopolski oraz Mistrzostw Polski

SENIORKI i SENIORZY
Mistrzostwa Małopolski
Gra pojedyncza kobiet: 1. FALARZ Aleksandra, 3. WOŁOWIEC Dominika, 5.-8. ŁEBEK Alicja, KOŁODZIEJ Ewa, PĘK Karolina (KS Bronowianka Kraków)
Gra pojedyncza mężczyzn: 3. KARMOLIŃSKI Maciej, 5-8. JABŁOŃSKI Paweł
Gra podwójna kobiet: 1. PĘK Karolina/ŚLIWA Alicja, 2. KOŁODZIEJ Ewa/ŁEBEK Alicja, 3. WOŁOWIEC Dominika (Bronowianka)/GALUS Katarzyna (LUKS Skrzyszów)
Gra podwójna mężczyzn: 3. KARMOLIŃSKI Maciej/KOŁODZIEJ Szymon, 5.-8. JABŁOŃSKI Paweł/KONSTANTYN Paweł
Gra mieszana: 2. KARMOLIŃSKI Maciej/FALARZ Aleksandra, 3. KOŁODZIEJ Szymon/WOŁOWIEC Dominika

Mistrzostwa Polski seniorów
Gra pojedyncza kobiet: 9.-16. FALARZ Aleksandra, 17.-32. WOŁOWIEC Dominika, 33.-64. ŁEBEK Alicja, KOŁODZIEJ Ewa
Gra podwójna kobiet: 5.-8. FALARZ Aleksandra (Bronowianka)/KIEDROWSKA Joanna (UKS CHROBRY Międzyzdroje), 9.-16. WOŁOWIEC Dominika/ GALUS Katarzyna; 17.-32. KOŁODZIEJ Ewa/ŁEBEK Alicja
Gra mieszana: 17.-32. CYRNEK Piotr (GMKS STRZELEC Frysztak)/WOŁOWIEC Dominika oraz FOLWARSKI Jakub (MKS POGOŃ Siedlce)/FALARZ Aleksandra, 17.-32. NALEPA Kamil (ZKS Drzonków)/ŁEBEK Alicja oraz NIEMIEC Krzysztof (GMKS STRZELEC Frysztak)/KOŁODZIEJ Ewa

MŁODZIEŻOWCY
Mistrzostwa Polski
Gra pojedyncza kobiet: 5.-8. WOŁOWIEC Dominika, 9.-12. FALARZ Aleksandra, 13.-16. PĘK Karolina, 33.-48. ŚLIWA Alicja (KS BRONOWIANKA Kraków)
Gra pojedyncza mężczyzn: 33.-48. KOŁODZIEJ Szymon
Gra podwójna kobiet: 1. FALARZ Aleksandra (bronowianka)/KIEDROWSKA Joanna (UKS CHROBRY Międzyzdroje), 3. GALUS Katarzyna/WOŁOWIEC Dominika, 5.-8. PĘK Karolina/ŚLIWA Alicja
Gra podwójna mężczyzn: 17.-32. KOŁODZIEJ Szymon/PIOTROWSKI Mikołaj
Gra mieszana: 3. FOLWARSKI Jakub (MKS POGOŃ Siedlce)/FALARZ Aleksandra, 5.-8. KUROWSKI Kamil (KS SPÓJNIA Warszawa) / WOŁOWIEC Dominika, 9.-16. POŁOSZCZAŃSKI Dawid (LZS VICTORIA Chróścice)/PĘK Karolina, 17.-32. KOŁODZIEJ Szymon/ŚLIWA Alicja

JUNIORKI
Mistrzostwa Małopolski
Juniorki drużynowo: 2. KS Bronowianka Kraków (KOŁODZIEJ Ewa, ŁEBEK Alicja, GÓRECKA Dominika)
Gra pojedyncza juniorek: 3. ŁEBEK Alicja, 5. KOŁODZIEJ Ewa, 7. GÓRECKA Dominika
Gra podwójna juniorek: 1. KOŁODZIEJ Ewa/ŁEBEK Alicja
Gra mieszana: 1. LIS Daniel (UKS Olesno)/KOŁODZIEJ Ewa

Mistrzostwa Polski
Gra drużynowa juniorek: 9-16. KS BRONOWIANKA Kraków (KOŁODZIEJ Ewa, ŁEBEK Alicja, GÓRECKA Dominika)
Gra pojedyncza juniorek: 13-16. ŁEBEK Alicja, 25.-32. KOŁODZIEJ Ewa, 49.-64. GÓRECKA Dominika
Gra podwójna juniorek: 9-16. KOŁODZIEJ Ewa/ŁEBEK Alicja, 17-32. BUDENAS Karolina (UKS DOJLIDY Białystok)/GÓRECKA Dominika
Gra mieszana: 17-32. MAJCHRZAK Adrian (GLKS Nadarzyn)/KOŁODZIEJ Ewa, 17-32. NAJDER Szymon (ZKS Drzonków)/ŁEBEK Alicja.

KADETKI i KADECI
Mistrzostwa Małopolski
Kadeci drużynowo: 3. KS Bronowianka Kraków (KNAGA Łukasz, KUSIAK Franciszek)
Gra pojedyncza kadetek: 2. ZAJĄC Anna
Gra pojedyncza kadetów: 3. KNAGA Łukasz
Gra podwójna kadetek: 2. KOWALCZYK Zuzanna (Gorce Nowy Targ)/ZAJĄC Anna (Bronowianka)
Gra podwójna kadetów: 3. KNAGA Łukasz (Bronowianka)/RESZKA Jakub (AS Progres Kraków)
Gra podwójna mieszana: 2. SUŁKOWSKI Bartosz (UKS Płomień Limanowa)/ZAJĄC Anna (Bronowianka), 5-8. KNAGA Łukasz (Bronowianka)/STASZCZAK Zuzanna (LKS Piotrowice)

Mistrzostwa Polski
Gra drużynowa kadetów: 25-32. BRONOWIANKA Kraków (KNAGA Łukasz, KUSIAK Franciszek)
Gra pojedyncza kadetek: 17-24. ZAJĄC Anna
Gra pojedyncza kadetów: 25-32. KNAGA Łukasz (BRONOWIANKA Kraków)
Gra podwójna kadetek: 9-16. KASPRZYK Michalina/ZAJĄC Anna
Gra podwójna kadetów: 17.-32. GWIZDON Oliwer/KNAGA Łukasz
Gra mieszana: 17-32. KNAGA Łukasz/ZAJĄC Anna

MŁODZICZKI i MŁODZICY
Mistrzostwa Małopolski
Młodziczki drużynowo: 2. Bronowianka Kraków I (SKUBA Emilia, SYRDA Zuzanna), 5. KS Bronowianka Kraków II (BRUZDA Julia, KOPACKA Anna)
Młodzicy drużynowo: 7.-8. KS Bronowianka Kraków (KOPACKI Paweł, ANDRZEJAK Kacper)
Gra pojedyncza młodziczek: 1. SKUBA Emilia, 8. SYRDA Zuzanna
Gra podwójna młodziczek: 2. SKUBA Emilia/SYRDA Zuzanna, 5.-8. BRUZDA Julia/KOPACKA Anna
Gra podwójna młodzików: 5.-8. KOPACKI Paweł (Bronowianka)/WCISŁO Konrad (UKS Rokicie Szczytniki)

Mistrzostwa Polski młodzików
Gra drużynowa młodziczek: 9.-16. KS BRONOWIANKA Kraków (SKUBA Emilia, SYRDA Zuzanna)
Gra pojedyncza młodziczek: 17.-24. SKUBA Emilia
Gra podwójna młodziczek: 5.-8. SKUBA Emilia (Bronowianka)/ PIŁAT Agnieszka (LUKS Chełmno)

ŻACZKI i ŻACY
Mistrzostwa Małopolski
Gra pojedyncza żaczek: 2.SYRDA Zuzanna
Gra podwójna żaczek: 1. SYRDA Zuzanna/KOPACKA Anna

Mistrzostwa Polski
Gra pojedyncza: 5-8. Zuzanna SYRDA
Gra podwójna: 2. Zuzanna SYRDA (Bronowianka)/Julia SKWAREK (Wieruszowice)

GRUPA ZAWODNIKÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SEKCJI TS
Od tego roku barwy KS Bronowianka reprezentuje kilkoro reprezentantów Polski w tenisie stołowym w kategorii niepełnosprawnym, w tym m.in. medalistka igrzysk paraolimpijskich (Karolina Pęk), mistrzostw świata i Europy (Paweł Jabłoński, Paweł Konstantyn), czołowi zawodnicy europejskiego i polskiego rankingu (Karolina Pęk, Paweł Konstantyn, Paweł Jabłoński, Mariusz Olczak). W drugiej części sezonu występowali już w naszych barwach w turniejach z cyklu Pro Tour ITTF. W rozpoczętym sezonie będą pod szyldem Bronowianki startować w innych głównych imprezach: Europy, MP i GP Polski.

Rozgrywki ligowe
Ekstraklasa kobiet
Zespół ekstraklasy kobiet osiągnął cel stawiany przed sezonem – utrzymał się w rozgrywkach, zajmując 7. miejsce. Liderką zespołu była Zhao Xia (16. miejsce w rankingu indywidualnym, 11 meczów, 10 zwycięstw/1 porażka), kolejne zawodniczki: 28. Agnieszka Maluszczak (3/5), 30. Dominika Wołowiec (3/11), 31. Aleksandra Falarz (3/14).

Puchar Polski seniorek
Zespół seniorek zajął 2. miejsce turnieju finałowym za AZS Częstochowa, występował w składzie: Dominika Wołowiec, Aleksandra Falarz, Zhao Ziyi

I liga kobiet
Gra w I lidze ma głównie walory szkoleniowe dla zawodniczek Bronowianki II, zespół rezerw nie może z niej awansować. Drużyna osiągnęła cel sportowy stawiany przed sezonem – zajęła 6. miejsce w rozgrywkach mimo ponad 10 zabranych punktów po decyzjach WR PZTS o walkowerach. Drużyna występowała w składzie: Karolina Pęk, Alicja Łebek, Ewa Kołodziej, Alicja Śliwa, Anna Urbańczyk, Anna Zając, Dominika Górecka, Zhao Ziyi. 

II liga mężczyzn
Zespół osiągnął cel, utrzymując się w rozgrywkach, zajął w nich 7. miejsce. Występował w składzie: Maciej Karmoliński, Szymon Kołodziej, Paweł jabłoński, Łukasz Knaga, Paweł Konstantyn. Anna Zając, Mihaił Rybak.

Niższe ligi
IV ligi mężczyzn – 7. miejsce (Bronowianka III, seniorzy z gr. rekreacyjnej); 14. miejsce (Bronowianka II, młodzicy) w gr. zachodniej
VI ligi - Bronowianka IV (dzieci, żacy, młodzicy) – 5. miejsce

Na zdjęciu mistrzynie Małopolski żaczek w grze podwójnej Zuzanna Syrda i Anna Kopacka (Fot. Adam Kopacki)

2017MMzaczekduze

Tablica

Nabór do sekcji
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2861
mod_vvisit_counterYesterday3698
mod_vvisit_counterThis week13422
mod_vvisit_counterLast week22735
mod_vvisit_counterThis month73510
mod_vvisit_counterLast month105328
mod_vvisit_counterAll days2277950

Online Now: 52
Your IP: 54.81.139.56
,
Today: listopad 22, 2017