Kadeci w małopolskiej czołówce

Trójka reprezentantów Bronowianki stanęła na podium w I wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym kadetów i kadetek w tenisie stołowym. Jagoda Chwojko i Emilia Skiba zajęły odpowiednio 2 i 3. miejsce, trzeci wśród kadetów był Wojciech Bogacz. Zawodnicy w tej kategorii wiekowej jako pierwsi zmierzą siły w I Grand Prix Polski. W Krośnie najbliższy weekend Bronowianka będzie miała mocną reprezentację.

W rywalizacji wojewódzkiej awans do GP Polski wywalczyła Jagoda Chwojko, a oprócz niej udział w zawodach ogólnopolskich mają też zagwarantowany - na podstawie wysokich miejsc w rankinu po poprzednim sezonie - dwie inne nowe zawodniczki w Bronowicach: Ilona Sztwiertnia i Natalia Gąsior oraz Łukasz Knaga. Młodsze zawodniczki zostały zgłoszone do piątkowego turnieju eliminacyjnego, zagrają w nim także nasi kadeci.

I turniej wojewódzki kadetek i kadetów:
KADETKI: 1. CYRWUS Anna (Gorce Nowy Targ), 2. CHWOJKO Jagoda (Bronowianka), 3. SKUBA Emilia (Bronowianka), 7. SYRDA Zuzanna (Bronowianka), 9.-12. KOPACKA Anna (Bronowianka), 13-16. BRUZDA Julia (Bronowianka).
KADECI: 1. SAWCZAK Miłosz (Płomień” Limanowa), 2. SUŁKOWSKI Karol (Płomień), 3. BOGACZ Wojciech (Bronowianka), 13-16. KOPACKI Paweł („Bronowianka), 33-40. ANDRZEJAK Kacper (Bronowianka).