Partnerzy

Galeria

Medale z Indywidualnych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych

Aż 8 medali, w tym 4 złote, zdobyli pingpongiści Bronowianki w rozegranych w Gdańsku Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych. Indywidualnymi mistrzami kraju zostali Karolina Pęk, Paweł Jabłoński i Michał Deigsler, Karolina zdobyła medal w każdej konkurencji - także złoto w mikście i brąz w deblu.

Sekcja tenisa stołowego osób niepełnosprawnych Bronowianki wyrasta na jedną z najsilniejszych w kraju. W ostatnim roku do trenującej od kilku lat w Krakowie medalistki paraolimpijskiej Karoliny Pęk dołączyli Paweł Jabłoński, Mariusz Olczak i Michał Deigsler. Pierwsza trójka pracuje Krakowie w mocnej grupie wyczynowej, co przynosi znakomite owoce. Karolina potwierdziła w Gdańsku dominację w klasie 9-10. W klasie 9 bezkonkurencyjny okazał się Paweł Jabłoński, a w klasie 7 Michał Deigsler (trenuje indywidualnie). W klasie 8 na najniższym stopniu podium stanął Mariusz Olczak, Mariusz i Paweł znaleźli się także w finale grzy podwójnej mężczyzn, zostali wicemistrzami kraju. Michał stanął na podium w mikście.
Opiekę trenerską nad zawodnikami niepełnosprawnymi sprawuje Marta Smętek.

Bronowianka jest znakomicie przygotowana do prowadzenia szkolenia niepełnosprawnych tenisistów stołowych. Klubowy obiekt jest przystosowany do ich potrzeb, dlatego korzysta z niego często paraolimpijska reprezentacja Polski przygotowująca się do najważniejszych imprez - igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw Europy i świata. W tym sezonie to właśnie na obiektach Bronowianki i przy sparingprtnerskim wsparciu naszych zawodników z sekcji wyczynowej kadra Polski przygotowywała się do ME osób niepełnosprawnych w Lasko, z których przywiozła grad medali.
Klub, jako jedyny w Krakowie i Małopolsce, prowadzi ciągły nabór niepełnosprawnych dzieci i młodzieży (ze wszelkimi niepełnosprawnościami, także poruszających się na wózkach inwalidzkich) do grupy szkoleniowej w tenisie stołowym.  Wszelkich informacji w tej sprawie udziela sekretariat - (12 636 94 33).

Wyniki MP osób niepełnosprawnych w Gdańsku -2-3 grudnia 2017 r.

Karolina Pęk - 1. miejsce indywidualnie w klasie 9-10, 1. miejsce w grze mieszanej z Marcinem Skrzyneckim, 3. miejsce w grze podwójnej kobiet z Teresą Pankiewicz
Paweł Jabłoński - 1. miejsce indywidualnie w klasie 9, 2 miejsce w grze podwójnej mężczyzn z Mariuszem Olczakiem
Mariusz Olczak - 3. miejsce indywidualnie w klasie 8, 2. miejsce w grze podwójnej z Pawłem Jabłońskim
Michał Deigsler - 1. miejsce indywidualnie w klasie 7, 3. miejsce w grze mieszanej z Teresą Sturm
Trenerem naszych zawodników jest Marta Smętek.

 

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

Nabór do sekcji
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday86
mod_vvisit_counterYesterday631
mod_vvisit_counterThis week717
mod_vvisit_counterLast week5673
mod_vvisit_counterThis month13536
mod_vvisit_counterLast month22340
mod_vvisit_counterAll days2708087

Online Now: 8
Your IP: 35.175.190.77
,
Today: grudzień 17, 2018