Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Sukcesy mobilizują i są przepustką do reprezentacji Polski

MPkadetow2018PodiumMINI- Wszyscy nasi podopieczni stanęli na wysokości zadania - tak ocenia medalowy występ zawodników Bronowianki w mistrzostwach Polski kadetów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży trener Maciej Karmoliński. Trzy medale, w tym dwa złote, Ilony Sztwiertni już przynoszą owoce - zawodniczka z Bronowic została powołana do reprezentacji Polski na prestiżowy turniej Polish Junior&Cadet Open w Cetniewie. Zagrają w nim także - w klubowych barwach - inni zawodnicy naszego klubu.

Trener Maciej Karmoliński (na zdjęciu pierwszy z lewej) ocenia występ w MP kadetów:
- Złoto drużyny kadetek Ilony Sztwiertni, Natalii Gąsior i Jagody Chwojko pokazało, że mamy wyrównaną i konkurencyjną grupę młodych zawodniczek. W drużynówce chłopców blisko sprawienia ogromnej niespodzianki byli Łukasz Knaga i Wojtek Bogacz, zabrakło bardzo niewiele, by zdobyć medal i wyeliminować późniejszych mistrzów Polski. W singlu bezkonkurencyjna okazała się Ilona Sztwiertnia, pokonując po drodze bardziej doswiadczone zawodniczki. Do strefy medalowej Ilona przeszła bez straty seta. Później pokonała Katarzynę Królikowską, z którą jeszcze nigdy nie wygrała. Finał to popis gry naszej zawodniczki. Pokazała odporność psychiczną i dojrzałość w grze, wygrywając z faworytką całych zawodów - Elżbietą Kwiatkowską po dramatycznym boju. Mistrzostwo Polski kadetek to wielki sukces Ilony. Warto podkreślić, że występuje ona dopiero pierwszy rok w tej kategorii wiekowej. W szerokiej czołówce turnieju byli pozostali nasi zawodnicy. Natalia Gąsior i Łukasz Knaga przegrali mecze o ósemkę z wyżej notowanymi zawodnikami, pokazując przy tym ogromną wolę walki. Jagoda Chwojko oraz Wojtek Bogacz również spisali się dobrze. Tego drugiego dzieliły dwie piłki od tego, by znaleźć się w czołowej "16" zawodów, a Jagoda pomimo problemów zdrowotnych zdołała zająć również satysfakcjonujące ją miejsce. Warto nadmienić, że Bronowianka zajęła 1. miejsce w klasyfikacji wszystkich klubów uczestniczących w mistrzostwach Polski kadetów, a Małopolska zwyciężyła w klasyfikacji województw. Ten turniej pokazał, że ciężka praca naszych podopiecznych oraz zaangażowanie ludzi, którzy są związani z klubem - władz, sztabu szkoleniowego, starszych koleżanek, rodziców - nie poszły na marne. Wręcz można mieć nadzieję, że wyniki w MP kadetów oraz na wcześniejszych MP młodzików, juniorów i młodzieżowców dadzą młodym zawodnikom sporo pozytywnych bodźców do dalszej systematycznej pracy.

W dn. 23-27 maja grupa młodzieży klubowej: Ilona Sztwiertnia, Łukasz Knaga, Wojciech Bogacz, Natalia Gąsior i Emilia Skuba wystąpią w Polish Junior&Cadet Open w Cetniewie. 

Przypomnijmy, że w tym półroczu oprócz Ilony Sztwiertni powołania do kadr narodowych otrzymali  także inne zawodnicy  Bronowianki: Joanna Kiedrowska (kadra seniorek), Dominika Wołowiec, Alicja Śliwa, Alicja Łebek (wszystkie kadra U-21) , Natalia Gąsior, Emilia Skuba (obie kadra juniorek), Karolina Pęk, Mariusz Olczak, Paweł Jabłoński  (kadra osób niepełnosprawnych). 

Na zdjęciu medalowa ekipa kadetek z trenerami Maciejem Karmolińskim i Szymonem Kołodziejem

MPkadetow2018Podium

Kalendarium wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday438
mod_vvisit_counterYesterday873
mod_vvisit_counterThis week1992
mod_vvisit_counterLast week5267
mod_vvisit_counterThis month25175
mod_vvisit_counterLast month28325
mod_vvisit_counterAll days3222659

Online Now: 26
Your IP: 54.237.183.249
,
Today: wrzesień 29, 2020