Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Tu sukces, tam wygrana - bogaty weekend pingpongistów

2GPPmlodzikWatorSyrdaKarmolinskiAch, co to był za sportowy weekend! Tenisiści stołowi Bronowianki odnieśli sukcesy w każdym miejscu, w którym się pojawili. W Gdańsku młodziczki Zuzia Syrda i Oliwia Wątor znalazły się w czołowej ósemce II Grand Prix Polski! W Krakowie Karolina Pęk, Alicja Śliwa i Damian Korczak stanęli na podium II WTK seniorów. W Brzegu Dolnym drugi zespół Bronowianki wygrał 8-2 z miejscowym Rokitą w gr. południowej I ligi kobiet. Zwycięstwo odniósł też zespół męski w II lidze podkarpacko-małopolskiej.

II Grand Prix Polski młodziczek: piękna droga do czołowej ósemki
W Gdańsku aż dwie nasze zawodniczki zameldowały się w najlepszej ósemce - Oliwia Wątor zajęła 5., a Zuzanna Syrda 6. miejsce! Obie zawodniczki w sobotę wygrały wszystkie trzy pojedynki w grupach, a następnie dwa kolejne w drodze do ćwierćfinałów, pokonały w nich wyżej rozstawione przeciwniczki. Po przegrywanych w 1/4 finału, w dalszej grze o miejsca młodziczki z Bronowic również zwyciężyły zawodniczki rozstawione w pierwszej czwórce. To ogromny sukcesów naszych tenisistek stołowych, które po pierwszym GPP były klasyfikowane w przedziale 13-16 polskiego rankingu.
Na miejscach 41-48 uplasowała się w Gdańsku Ania Kopacka, która po dzielnej walce zajęła 3. miejsce w grupie, a warto wspomnieć, że Ania nie miała łatwego zadania - jej grupowa "jedynka", Aleksandra Guzik (UKS GRYF Gdów), okazała się najlepsza w trzydniowym turnieju! Do sukcesu zawodniczki poprowadził trener Maciej Karmolińskiego, Oliwię współprowadził w Gdańsku Roman Szurlej.

podium

Czołowa ósemka II GRand Prix Polski młodziczek

 2GPPmlodzikWatorSyrdaKarmolinski

Oliwia Wątor, trener Maciej Karmoliński i Zuzanna Syrda w Gdańsku

 

II WTK seniorów: Karolina Pęk najlepsza

Karolina Pęk najlepsza w II WTK seniorek w Krakowie! Po raz kolejny w finale WTK w tym sezonie spotkały się dwie zawodniczki Bronowianki, tym razem jednak Karolina zmierzyła się nie z Dominiką Wołowiec (która zapewniła sobie limit po I GPP), a z Alicją Śliwą. Górą w finale była Karolina. W najlepszej ósemce znalazły się ponadto Ilona Sztwiertnia (6.) i Natalia Gąsior (7.).
W turnieju mężczyzn najlepiej z naszych zawodników wypadł Damian Korczak. Junior Bronowianki z powodu kontuzji nie wziął udziału w I WTK seniorów, przez co w drugim rozstawiony został dopiero z nr 68. Tym bardziej cieszy jego powrót do zdrowia i zasłużony brązowy medal. Dobrze zaprezentowali się również inni nasi młodzi zawodnicy - kadet Wojciech Bogacz (6.) i junior Wojciech Górecki (8.) Pozostali zawodnicy Bronowianki sklasyfikowani w najlepszych 16-tkach: 9-12 Emilia Skuba, Anna Zając, Natalia Gajewska, 13-16 Kamila Kiliszek oraz Łukasz Knaga. Sponsorem zawodów był Industrial and Commercial Bank of China (Europe) SA Oddział w Polsce.

2WTKseniorki

Podium II WTK seniorek: 1. Karolina Pęk (Bronowianka), 2. Alicja Śliwa (Bronowianka), 3. Aleksandra Garb, 4. Zuzanna Kowalczyk (obie Gorce), 5. Agnieszka Pietrzak (Podwawelski), 6. Ilona Sztwiertnia, 7. Natalia Gąsior (obie Bronowianka), 8. Karolina Januś (Piotrowice)

2WTKseniorzy

 Podium WTK seniorów: 1. Bartosz Sułkowski (UKS Płomień Limanowa), 2. Daniel Lis (UKS Olesno), 3. Damian Korczak (Bronowianka), 4. Paweł Bolsęga (Spektrum Słopnice), 5. Mateusz Malik (niestowarzyszony), 6. Wojciech Bogacz (Bronowianka), 7. Dawid Kosmal (UKS Płomień Limanowa), 8. Wojciech Górecki (Bronowianka)

Podium WTK także dla bronowickiej młodzieży 

WTK seniorów kończył drugi cykl turniejów wojewódzkich w tym sezonie. Wcześniej z sukcesami rywalizowali juniorzy i kadeci Bronowianki. W II WTK juniorów w Olkuszu najlepszy okazał się Łukasz Knaga, z kolei na trzecim stopniu podium juniorek stanęła Natalia Gajewska.
Miejsca pozstałych zawodników: 4. Kamila Kiliszek, . 6. Oliwia Wątor, 7-8. Natalia Gąsior, 9-12. Zuzanna Syrda, Emilia Skuba, 13-16. Julia Bruzda, 21-24. Anna Kopacka oraz 4. Wojciech Bogacz, 5-8. Damian Korczak, 9-12. Paweł Kopacki, 25-32. FRanciszek Kusiak, 33-48. Kacper Andrzejak.

W II WTK kadetów w Olkuszu na podium stanęły Natalia Gąsior (2) i Emilia Skuba (3). Pozostałe miejsca: 6. Kamila Kiliszek, 9-12. Anna Kopacka, 21-24. Julia Bruzda oraz 5. Paweł Kopacki, 17-24. Kacper Andrzejak.

W najbliższy weekend juniorzy Bronowianki wyruszają aż do Ostródy na II Grand Prix Polski.

Z powodzeniem grali też ligowcy

W I lidze kobiet Bronowianka II w składzie: Zhao Ziyi, Alicja Śliwa, Anna Zając, Ilona Sztwiertnia pokonała w wyjazdowym meczu MKS ROKITA Brzeg Dolny 8:2. 2 punkty pozwoliły krakowiankom zrównać się dorobkiem z Zagłębiem Lubin, które w 7. kolejce zremisowało z MSK-em Skarbek Tarnowskie Góry. Teraz obie ekipy mają po 12 punktów.

W II lidze mężczyzn Bronowianka miała bardzo pracowity weekend - rozegrała mecze z Podwawelskim Kraków (4-6) i UKS-em Dukla 8-2, ten drugi w niedzielne popołudnie po kilku godzinach grania w WTK seniorów. W obu spotkaniach zespół zagrał w całkowicie młodzieżowym składzie: Damian Korczak, Łukasz Knaga, Wojciech Górecki, Wang Yimu, tym cenniejsze jest jego niedzielne zwycięstwo.

IligaRokita

Bronowianka II (Zhao Ziyi, Alicja Śliwa, Anna Zając i Ilona Sztwiertnia) pokonała Rokitę Brzeg Dolny 8-2

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday668
mod_vvisit_counterYesterday696
mod_vvisit_counterThis week1364
mod_vvisit_counterLast week4669
mod_vvisit_counterThis month9672
mod_vvisit_counterLast month20350
mod_vvisit_counterAll days2855096

Online Now: 11
Your IP: 54.196.116.3
,
Today: lipiec 15, 2019