Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Karolina Pęk na drodze do Tokio wśród telewizyjnych "Niepokonanych"

KPekTVP3Karolina Pęk, medalistka paraolimpijska w tenisie stołowym, zdobywczyni medali mistrzostw świata i Europy, wielokrotna medalistka krajowych i międzynarodowych turniejów została bohaterką fimowego reportażu w ramach cyklu "Niepokonani" TVP Katowice. Opowiada w nim o swojej sportowej drodze i o tym, jak wiele dobrego wydarzyło się w jej życiu w ciągu ostatnich 5 lat, odkąd trafiła do Bronowianki. Bohaterami reportażu są także trenerzy zawodniczki  Xu Kai i Paweł Oracz oraz koleżanka z drużyny Dominika Wołowiec.

- 5 lat temu, po 6 latach treningu w Tarnobrzegu spotkałam mojego aktualnego trenera Xu Kaia, który zaproponował mi przejście do Bronowianki. To była okazja, którą musiałam wykorzystać.  Od 5 lat mieszkam w Krakowie i jedyne, czego żałuję, to że wcześniej tutaj nie trafiłam - mówi w reportażu Karolina. - Nie wszyscy w Polsce mają tak doskonałe warunki do treningu jak ja. Mieszkam nad halą, więc nie muszę w ogóle wychodzić z budynku, żeby zacząć trening czy zjeść posiłek. Hala jest moim drugim domem, spędzam w niej 6,7 godzin dziennie, do tego dochodzi trening na siłowni oraz zajęcia regeneracyjnie. Ogólnie 7-8 godzin dziennie poświęcam na pracę - opowiada w filmie Karolina.

Trener Xu Kai przypomina w materiale, że z prośbą o przyjęcie Karoliny do Bronowianki zwróciła się do niego ówczesna trenerka kadry narodowej osób niepełnosprawnych Elżbieta Madejska. Karolina zaczęła w Bronowicach profesjonalną pracę, opartą na dwóch treningach technicznych dziennie, co owocuje regularnym sportowym rozwojem. - Ja jej tylko pomagam, zawodniczka sobie zawdzięcza najwięcej - zaznacza w materiale TVP Katowice trener Xu Kai i dodaje, że dołączenie Karoliny do Bronowianki było dla klubu inspiracją do powołania w ramach sekcji tenisa stołowego specjalistycznej grupy szkolenia niepełnosprawnych tenisistów stołowych. Obecnie w klubie trenują także koledzy Karoliny z kadry narodowej osób niepełnosprawnych (Paweł Jabłoński, Mariusz Olczak, Maksym Chodzicki i Michał Deigsler).

A Karolina jest już w drużynie ekstraklasy Bronowianki, osiąga sukcesy nie tylko w gronie niepełnosprawnych, ale i pełnosprawnych sportowców. I odważnie stawia sobie nowe cele. - W Rio de Janeiro indywidualnie był brązowy medal, mam nadzieję, że na paraolimpiadzie w Tokio będzie złoty. Celem jest też obronienie złotego medalu w drużynie, wywalczonego w Rio. Kolejny cel długoterminowy to dołączenie do kadry osób pełnosprawnych - zapowiada pingpongistka Bronowianki.  

Niepokonani” to cykl reportaży przedstawiających portrety sportowców niepełnosprawnych, którzy przygotowują się do Igrzysk  Paraolimpijskich w Tokio 2020.

Reportaż Niepokonani  z Karoliną Pęk do obejrzenia - TUTAJ

Fot. TVP Katowice

KPekTVP3KPekTVP34KPekTVP33KPekTVP31KPekTVP32

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday577
mod_vvisit_counterYesterday624
mod_vvisit_counterThis week3031
mod_vvisit_counterLast week4942
mod_vvisit_counterThis month17953
mod_vvisit_counterLast month20579
mod_vvisit_counterAll days2843027

Online Now: 6
Your IP: 54.144.75.212
,
Today: czerwiec 26, 2019