Ogólnopolskie sukcesy pingpongistów Bronowianki

2GPPkadetek2018InternetPingpongiści Bronowianki znów odnieśli ogólnopolskie sukcesy. W Jastrzębiu Zdroju Ilona Sztwiertnia wygrała w ostatni weekend II Grand Prix Polski kadetek. Zaprezentowała wspaniałą formę, w półfinale i finale odnosząc spektakularne 4-setowe zwycięstwa. W Łaziskach młodziczki Bronowianki - Zuzanna Syrda i Anna Kopacka - zajęły 2. miejsce w Finale Ogólnopolskim Drużynowego Turnieju Uczniowskiego. Sukces zapisała na swoim koncie także drużyna niepełnosprawnych pingpongistów - w Wiśle zdobyłą pierwszy w historii Bronowianki tytuł w MP niepełnosprawnych.

II Grand Prix Polski kadetów i kadetek (Jastrzębie Zdrój, 7-9.12.2018)

W Jastrzębiu wystartowała mocna ekipa Bronowianki, do turnieju głównego przystąpiło aż 8 zawodników, w tym liderka ekipy, rozstawiona z nr 2, Ilona Sztwiertnia. I z roli faworytki wywiązała się bez zarzutu - najpierw bez straty seta wygrywając grupowe eliminacje, a potem w fazie pucharowej odnosząc pięć kolejnych zwycięstw ( w tym 4-0 w półfinale z Lilianą Przybył i 4-0 w finale z Wiktorią Wróbel). W ten sposób Ilona zapracowała na najwyższy stopień podium, poprawiając wynik z I GPP (była w nim 2). Dobrze wypadli na Śląsku także pozostali reprezentanci Bronowianki. W czołowej "32" znaleźli się: 11. Emilia Skuba, 20. Wojciech Bogacz, 25-32. Zuzanna Syrda, a na dalszych miejscach: 33-40. Natalia Gąsior, 41-48. Anna Kopacka, 49-56. Oliwia Wątor, 57-64. Paweł Kopacki. Zawodników prowadzili trenerzy Maciej Karmoliński i Szymon Kołodziej.

2GPPkadetek2018Internet

II Grand Prix Polski kadetów w Jastrzębiu, od lewej: trener Maciej Karmoliński, zwyciężczyni Ilona Sztwiertnia, Emilia Skuba, Wojciech Bogacz, trener Szymon Kołodziej

2GPPkad2018

Finał Ogólnopolski Drużynowego Turnieju Uczniowskiego (Łaziska Górne, 1-2.12. 2018)

W finale zagrała drużyna młodziczek Bronowianki - Zuzanna Syrda i Anna Kopacka, uczennice Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie. Po dwóch zwycięstwach - nad Sokolikiem Niemodlin (3-0) i Olimpijczykiem Jeżew (3-1) nasze małe pingpongistki po zaciętym boju w finale musiały uznać wyższość drużyny Sygnału Lublin, uległy jej 1-3. Zawodniczki z Bronowic pracują na co dzień pod kierunkiem trenerów Maciej Karmolińskiego i Szymona Kołodzieja.

TurniejUczniowski2018Internet

Finał Ogólnopolski Drużynowego Turnieju Uczniowskiego: Anna Kopacka i Zuzanna Syrda zdobyły srebrny medal

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych (Wisła, 1-2 grudnia 2018)

Po raz pierwszy w historii drużyna Bronowianki zdobyła złoto w drużynowych MP osób niepełnosprawnych. W klasie 9. Paweł Jabłoński, Mariusz Olczak i Michał Deigsler pokonali Jezioro Tarnobrzeg (2-0), Start Katowice I (2-0) i Start Katowice II (2-0). Zawodników prowadziła w Wiśle trener Marta Smętek.

MPdruzynoweniepelnosprInternet

Drużynowe MP osób niepełnosprawnych, na najwyższym stopniu podium, od lewej: Paweł Jabłoński, Michał Deigsler i Mariusz Olczak z Bronowianki