Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

W ekstraklasie spokojniej, kadeci na bogato w Jarosławiu

Trochę ponad godzinę potrzebowały pingpongistki Bronowianki, by pokonać AZS PWSIP Łomża 3-0 i zgarnąć 3 punkty do tabeli ekstraklasy. W walce o utrzymanie zrobiło się spokojniej. Udany występ zanotowała też w ten weekend ekipa Bronowianki w III Grand Prix Polski kadetów w Jarosławiu. Na podium stanął Miłosz Sawczak, drugi wśród chłopców. W rywalizacji kadetek aż osiem naszych zawodniczek walczyło w turnieju głównym, najbliżej medalu była Oliwia Wątor (5-8).

W ekstraklasie punktowały Goi Rui Xuan (3-0 z Aleksandrą Jarkowską), Marta Smętek (3-0 z Anną Zielińską) i Dominika Wołowiec (3-0 z Mają Miklaszewską). Po trzech wygranych z rzędu Bronowianka ma w dorobku 17 punktów i uciekła od strefy zagrożonej spadkiem na 6 punktów.  Naszym zawodniczkom kibicował w sobotę wyjątkowy gość - do Bronowic zajrzała Jolanta Szatko, jedna z najlepszych tenisistek stołowych w polskiej historii.

Transmisja z meczu do obejrzenia TUTAJ

EkstraklasaLomza

Zwycięska drużyna ekstraklasy z Jolantą Szatko (w środku) 

W III Grand Prix Polski kadetów w Jarosławiu na podium stanął Miłosz Sawczak, drugi wśród chłopców. W drodze do finału odniósł aż 7 zwycięstw (w tym 4 po 3-0). W finale po ładnej walce uległ 1-3 Mateuszowi Zalewskiemu z Zielonej Góry.

W rywalizacji kadetek aż osiem zawodniczek Bronowianki wywalczyło prawo występu w turnieju głównym. Najbliżej podium była Oliwia Wątor, sklasyfikowana ostatecznie na miejscach 5-8, w czołowej "16" znalazły Zuzia Syrda (miejsca 9-12.) i Kamila Kiliszek (13-16), a w "32" Faustyna Cieślik i Emilia Skuba (obie na miejscach 17-24). Dzielnie walczyły też zawodniczki, które musiały najpierw przebrnąć prze eliminacje: Julka Bruzda i Matylda Hadryś (obie 33-40), i Ania Kopacka (49-56). Udany występ w Jarosławiu zapewni Bronowiance sporo przepustek na mistrzostwa Polski kadetów na podstawie wysokich miejsc w rankingu ogólnopolskim - ze wstępnych przymiarek wynika, że mamy już 7 kwalifikacji, a o kolejne powalczymy w eliminacjach wojewódzkich.

MiloszSawczak1

Miłosz Sawczak na 2. stopniu podium III Grand Prix Polski Kadetów

OliwiaWator

Oliwia Wątor w walce o ćwierćfinał

ZuziaSyrda

Zuzia Syrda w meczu 1/16 finału

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday3086
mod_vvisit_counterYesterday4960
mod_vvisit_counterThis week35758
mod_vvisit_counterLast week42758
mod_vvisit_counterThis month8046
mod_vvisit_counterLast month168439
mod_vvisit_counterAll days4426565

Online Now: 67
Your IP: 18.206.12.157
,
Today: grudzień 02, 2023