PIŁKA NOŻNA

Czas podsumowań

Po zakończeniu rundy jesiennej piłkarskich rozgrywek kobiet trener Andrzej Żądło podsumował dokonania swoich podopiecznych na poszczególnych szczeblach i rozgrywkach.

Pierwsza drużyna: Po rundzie jesiennej zespół zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 19 punktów w 9 meczach. Pięć punktów straty do lidera Górnika II Łęczna. Podsumowując było dobrze do momentu rozegrania ostatniego zaległego spotkania z Naprzodem Sobolów, w którym Bronowianka przegrała 0:3.

Juniorki młodsze: W dniu 11.11.2014 w Tarnowie odbyła się II runda wojewódzkich eliminacji do Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek - z udziałem KS Bronowianka, która zajęła najwyższe miejsce w poprzednim sezonie w w/w rozgrywkach oraz zwycięzców trzech grup pierwszej rundy eliminacji tj. LKS Naprzód Sobolów, UKS Victoria Gaj i MKS Tarnovia Tarnów.
Tarnovia – Victoria 4:0, Bronowianka – Naprzód 1:0, Tarnovia – Bronowianka 1:0, Naprzód – Victoria 1:0, Tarnovia –  Naprzód 2:1, Bronowianka – Victoria 9:0
1. Tarnovia Tarnów 3 9 7-1
2. Bronowianka Kraków 3 6 10-1
3. Naprzód Sobolów 3 3 2-3
4. Victoria Gaj 3 0 0-14
Nasze województwo w dalszych eliminacjach strefowych (15.11.2014r Głogówek) reprezentowały MKS Tarnovia Tarnów i Bronowianka. W Głogówku juniorki naszego klubu wygrały swoją grupę uzyskując wyniki 3:0 z Tarnovią (walkower) i 1:1 z Rolnikiem Głogówek. Trener Andrzej Żądło podkreślił, że jest mu żal zespołu z Tarnowa, który nie spełnił jednego z punktów regulaminu - zespół uczestniczący w eliminacjach musi mieć co najmniej 15 zawodniczek - tymczasem z Tarnowa przyjechało ich 13, przez co klub nie został dopuszczony do tej fazy turnieju. Zawody półfinałowe w obu kategoriach odbędą się w maju a finały w czerwcu 2015r.
Juniorki starsze: Juniorki starsze w eliminacjach strefowych rozegranych na naszym boisku w dniu 16.11.2014 pokonały Prądniczankę Kraków 3:0 i Starówkę Nowy Sącz 2:1 i tym samym, w ślad za młodszymi koleżankami (choć mając znacznie krótszą drogę)  awansowały do półfinału Klubowych Mistrzostw Polski. Zawody półfinałowe w obu kategoriach odbędą się w maju - finały zaś w czerwcu przyszłego roku. Takiego sukcesu (awansu zarówno juniorek młodszych jak i starszych) w żadnym z małopolskich klubów jeszcze nie było.
Młodziczki: występowały w Małopolskiej Lidze Młodziczek w grupie A, gdzie zajęły 4 miejsce i nie awansowały do grona sześciu zespołów, które wiosną będą uczestniczyły w grupie finałowej dającej możliwość gry o Mistrzostwo Polski.
Kadry wojewódzkie: Do tego wszystkiego trzeba dodać,że w kadrach wojewódzkich juniorek młodszych i młodziczek występuje spore grono naszych zawodniczek (9 juniorek i 2 młodziczki). Kadry te zajmują 1 miejsca w rozgrywkach makroregionalnych po jesiennej rundzie.

W zimie nie przestajemy grać , przenosimy się na halę i chcemy brać udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu w kategoriach U-14,U-16 i U18, oraz w Halowych Mistrzostwach Małopolski we wszystkich kategoriach.

Nadesłał: Andrzej Żądło