TENIS STOŁOWY

Co w kobiecej piłce słychać....

24 marca nasza drużyna juniorek młodszych w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek Młodszych gościła zespół BLKS Granit Bychawa. Z uwagi na stan naszego boiska zawody zostały przeniesione na sztuczne boisko w Myślenicach. Bronowianka pokonała rywala 8:2 (3:1). Łupem bramkowym podzieliły się Julia Godyń 4, Karolina Gec 2, Natalia Janus 1 i Zuzanna Biernacka 1. Była to już druga kolejka tej ligi. W pierwszej kolejce w dniu 13 marca na wyjeździe ulegliśmy zespołowi KSP Kielce 0:4.

Czytaj więcej...

Futsal kobiet: Bronowianka Wicemistrzem Polski w kategorii U-14

W dniach 3-4 marca br. w Grodzisku Mazowieckim został rozegrany turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu kobiet, podczas którego nasz zespół zdobył wicemistrzostwo Polski. Zanim dziewczęta osiągnęły taki sukces, musiały pomyślnie przejść przez eliminacje, do których zgłosiło się aż 40 drużyn z całej Polski.

Dwie juniorki młodsze na zgrupowaniu kadry

Z przyjemnością informujemy, że dwie zawodniczki z naszej drużyny juniorek młodszych, która brała udział w Mistrzostwach Polski we Włocławku, przebywają na zgrupowaniach kadry reprezentacji Polski - Wiktoria Zieniewicz w Gutowie Małym w kadrze U-15, a Weronika Wójcik w Zielonce koło Warszawy w kadrze U-17.

Młodziczki zagrają w półfinale

img 0063W turnieju strefowym Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek rozegranym na naszym boisku w dniu 17.04.2016 drużyna Bronowianki zajęła drugie miejsce, które dało jej awans do półfinałów. Nasze zawodniczki musiały uznać wyższość tylko ekipy Resovii, która nie pokonana zajęła pierwsze miejsce.

Młodziczki Mistrzyniami Małopolski

80 lat bronowiankaTabela końcowa Małopolskiej Ligi Młodziczek. Rozgrywki zostały zakończone wcześniej, ponieważ teraz po dwie najlepsze z województw zagrają turnieje (eliminacje) strefowe do mistrzostw Polski. Nasz klub będzie gospodarzem (17.04.2016r) jednej z 8 grup
Skład naszego zespołu ,który zdobył Mistrzostwo Małopolski:
Zuzanna Biernacka, Julia Szlosek, Paulina Pelc, Zofia Sadowska, Julia Leśniak, Nikola Goleń, Wiktoria Rygielska, Roksana Gacek, Martyna Cygan, Agnieszka Szczepanik, Julia Siostrzonek, Karolina Gec

Piłka nożna kobiet: Podsumowanie sezonu zimowego 2015/16

bro kobietyNajwiększe sukcesy nasze drużyny osiągnęły w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu. I tak w kategorii:
U-14 (20-21 luty Toruń)  - wicemistrzostwo Polski
U-16 (5-6.grudzień Częstochowa) – wicemistrzostwo Polski
U-18 (16-17 styczeń Siemiatycze) – 7 miejsce
Podsumowując futsal to trochę niedosyt w kategorii U-14 gdzie była szansa na złoty medal. Przegraliśmy finał z Pragą Warszawa po dogrywce 3:2.

Piłkarki Bronowianki ze srebrem Mistrzostw Polski!

dsc06809

12 zespołów rywalizowało w Toruniu o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Futsalu Kobiet w kategorii do lat 14. W dwudniowych zmaganiach, prowadzone przez trenera Andrzeja Żądło zawodniczki rywalizowały m.in. z drużynami z Białegostoku, Warszawy, Częstochowy, Katowic czy właśnie Torunia. W fazie grupowej, Bronowianka wysoko pokonała pozostałe ekipy, wychodząc pewnie z pierwszego miejsca w swojej grupie. W półfinale krakowianki pokonały Rolnika Głogówek 6:1 i w ostatnim, decydującym o tytule meczu mistrzostw, nasze dziewczęta zmierzyły się z MUKS Praga Warszawa. W bardzo zaciętym i emocjonującym finale, zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka, w której jedyną bramkę strzeliły warszawianki. Z Torunia wracamy ze srebrnymi medalami Mistrzostw Polski, co jest kolejnym z wielu sukcesów piłkarskiej sekcji kobiet. Gratulujemy!