Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Pingpongiści Bronowianki zakończyli sezon pełen sukcesów

Zakończył się pełen sukcesów sezon 2013/2014 w sekcji tenisa stołowego KS Bronowianka. Przyniósł aż dziewięć medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym brązowy ekstraklasowych pingpongistek oraz złoty drużyny  juniorek. Zawodnicy z Bronowic wywalczyli też trzy awanse do wyższych lig - kobieca drużyna rezerw do I ligi, a dwie męskie do III i IV ligi.

KS Bronowianka zajął znakomite 2. miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji klubów Polskiego Związku Tenisa Stołowego (liczącej aż 465 klubów), uplasowała się też na 3. miejscu w zestawieniu klubowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży (w tej klasyfikacji ujęto 170 klubów). Drużyna seniorek zajęła też 2. miejsce w finale drużynowego Pucharu Polski.

Reprezentanci Bronowianki zdobyli w tym sezonie: złote medale MP juniorek (Aleksandra Falarz i Paulina Knyszewska w drużynie, Ola Falarz w singlu i deblu), srebrny medal MP juniorek (Ola Falarz w mikście), brązowy medal  MP juniorek (Paulina Knyszewska w mikście), srebrny medal MP kadetów (Krzysztof Kapik w deblu), brązowy medal drużynowych MP seniorek (Zhao Xia, Marta Smętek, Magda Górowska, Ola Falarz, Paulina Knyszewska), brązowe medale MP kadetów (Sara Pytel i Ewa Kołodziej w deblu oraz Sara Pytel i Krzysztof Kapik w mikście).  Zawodnicy Bronowianki znaleźli się też w czołówce ogólnopolskich rankingów PZTS w kategoriach seniorek, juniorek i juniorów, kadetek i kadetów oraz młodzików.

Szczególnego zaszczytu dostąpiły Ola Falarz i Paulina Knyszewska, które zostały powołane do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów we Włoszech.

Pingpongiści z Bronowic wywalczyli też awanse do wyższych lig - kobieca drużyna rezerw do I ligi (Dominika Wołowiec, Alicja Śliwa, Sara Pytel, Natalia Kłaput, Paulina Knyszewska, Ola Falarz, Ewa Kołodziej), a drużyny męskie do III i IV ligi. Bronowianka zdobyła też grad medali w mistrzostwach Małopolski w tenisie stołowym w kilku kategoriach wiekowych.

Warto podkreślić, że nasi zawodnicy potrafili pogodzić profesjonalne uprawianie sportu z obowiązkami szkolnymi - w tym roku Ola Falarz i Jan Kaczor pomyślnie zdali maturę,  a świadectwa z wyróżnieniami odebrały: Paulina Knyszewska i Alicja Śliwa.

Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawowali w tym sezonie Xu Kai, Marta Smętek, Magdalena Górowska, Zhao Xia, a w grupach młodzieżowych także Anna Felpel-Połeć i Wioletta Matus.

Ten wyjątkowy sezon podsumowuje wyjątkowa prezentacja z udziałem bohaterów  sezonu. Zapraszamy do jej obejrzenia!