Error: No articles to display

Piłkarki znów na medal

Znakomicie spisały się piłkarki Bronowianki, które wystąpiły w Turnieju Finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu Kobiet rozegranym w mijający weekend w Myślenicach. Nawiązując do ubiegłotygodniowych sukcesów swoich Koleżanek z innych kategorii wiekowych,zawodniczki kategorii U-14 zajęły w Myślenicach trzecie miejsce i przywiozły do Bronowic kolejne medale. Zanim jednak mogły cieszyć się z końcowego sukcesu musiały się sporo nabiegać. W meczach grupowych odniosły 3 zwycięstwa ( 8:2 z UKS Victorią Gaj, 10:00 z Rekordem Bielsko-Biała oraz 6:1 z MKS Kresowiakiem-Orion Siematycze), a także 1 porażkę (1:8 z AP Tygryskami Świętochłowice) i ostatecznie zajęły drugie miejsce w grupie premiowane grą w półfinale. W tym uległy drużynie Szturmu Gdynia 3:0 i było wiadome, że ostatnim meczem jaki rozegrają w ramach MMP będzie pojedynek o 3 miejsce z UKS AF MPEC-Hesed Tarnów. W tym meczu lepsze okazały się Bronowianki pokonując rywalki 3:1 i tym samym zapewniając sobie trzecie miejsce MMP. W finale rozegranym pomiędzy Tygryskami Świętochłowice, a Sztormem triumfowały piłkarki z Gdyni - 3:2.

W najlepszej piątce mistrzostw znalazła się zawodniczka Bronowianki Kinga Łatka.