Pingpongiści Bronowianki bogaci w medale

mp2015male7 medali mistrzostw Polski, znakomite trzecie miejsce w rankingu klubów PZTS we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, 24 krążki mistrzostw Małopolski, zrealizowane cele w rozgrywkach ligowych - to podsumowanie kolejnego udanego sezonu pingpongistów Bronowianki.

Mistrzostwa Polski juniorów były główną imprezą sezonu dla najliczniejszej grupy zawodników Bronowianki, a dorobek z nich najokazalszy. W rozgrywanym w Krakowie czempionacie reprezentantki Bronowianki pięć razy stawały na podium: srebrny medal przypadł drużynie w składzie Paulina Knyszewska/Dominika Wołowiec (w ćwierćfinałach były także trzy pozostałe drużyny Bronowianki: Alicja Śliwa/Karolina Pęk, Sara Pytel/Ewa Kołodziej oraz Krzysztof Kapik, Maciej Kotarski, Damian Magulski). Złoty medal w deblu wywalczyła Paulina Knyszewska (w parze z Klaudią Nawrocką z Galaxy BIałystok), srebrne medale zdobyły Paulina Knyszewska w singlu oraz debel Alicja Śliwa/Karolina Pęk. Paulina Knyszewska sięgnęła także po brązowy medal w mikście z Markiem Badowskim.

W rozgrywanych w Krośnie mistrzostwach Polski kadetek brązowy medal w mikście (w parze z Arturem Grelą) wywalczyła Wiktoria Szymura. Drużyna kadetek (Szymura/Magdalena Graboń) awansowała do ćwierćfinału, a kadet Bronowianki Mateusz Zębala plasując się na miejscach 9-12 uzyskał najlepszy wynik z Małopolan.

W podsumowującym współzawodnictwo dzieci i młodzieży zestawieniu PZTS, w którym sklasyfikowano 174 kluby, Bronowianka zajęła znakomite 3. miejsce w Polsce.

Sukcesem zakończył się także występ zawodników z Bronowic w ogólnopolskiej gimnazjadzie - drużyna w składzie Krzysztof Kapik/Mateusz Zębala stanęła na 2. stopniu podium.

W rozgrywkach ligowych dużyna kobieca utrzymała się w ekstraklasie, debiutująca w I lidze druga drużyna kobieca zajęła wysokie 4. miejsce. W II lidze męskiej Bronowianka do ostatniej kolejki biła się o awans, ostatecznie zajmując 2. miejsce z jednakowym dorobkiem punktowym co mistrz z Olesna (ustępując mu nieznacznie gorszym bilansem bezpośrednich meczów).

Sukcesy w najmłodszej kategorii wiekowej - skrzatów - odnosiła w tym sezonie także trenująca w klubowej sekcji młodzieżowej Zuzanna Syrda, podopieczna trener Magdaleny Górowskiej. 9-latka została mistrzynią Małopolski skrzatek.

Ostatnim akordem sezonu będą lipcowe mistrzostwa Europy juniorów, w którym wreprezentacji Polski wystąpi zawodniczka Bronowianki Paulina Knyszewska.

Opiekunami grup treningowych w sezonie 2014/2015 byli Xu Kai, Marta Smętek i Zhao Xia oraz Rafał Utylski i Paweł Stach. Nad przygotowaniem fizycznym pracowały z zawodnikami Beata Burliga i Anna Połeć.