Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Pingpongistki Bronowianki grają o I ligę

DebelSliwaPekGrzybPartyka1MINIW czwartek (31 maja o godz. 14, Boże Ciało) pingpongistki drugiego zespołu Bronowianki rozegrają pierwszy mecz barażowy o awans do I ligi kobiet. Ich rywalem będzie ULKS Moszczenica, zwycięzca rozgrywek II ligi w grupie łódzko-świętorzyskiej. Awans wywalczy lepszy w dwumeczu (rewanż 9 czerwca). Bronowianka II, która wygrała w tym sezonie rozgrywki II ligi w gr. podkarpacko-małopolskiej, walczy o powrót na zaplecze ekstraklasy po roku przerwy.

Przypomnijmy, że w sezonie 2016/2017 złożony z młodzieży zespół Bronowianki II należał do czołowych ekip gr. południowej I ligi. Po kontrowersyjnych decyzjach ówczesnego Wydziału Gier PZTS (obecnie pracuje już w innym składzie) o weryfikacjach wyników kilku zwycięskich meczów (za rzekome błędy w ustawieniu składu) został relegowany z rozgrywek. Mimo oprotestowania decyzji przez klub i jego licznych odwołań, młode zawodniczki musiały sezon spędzić poza I ligą. Nie był to jednak czas stracony.

W tym sezonie Bronowianka II występowała w II lidze kobiet i - co miało szczególną wartość szkoleniową - w małopolskiej III lidze mężczyzn. - Wszyscy rywale traktowali tu nasze zawodniczki z szacunkiem i bez pobłażania. Dzięki temu mogły rozegrać wiele wartościowych pojedynków i podnosić swój sportowy poziom - mówi Małgorzata Syrda-Śliwa, kierownik sekcji tenisa stołowego KS Bronowianka. - Jesteśmy bardzo wdzięczni klubom i zawodnikom III ligi małopolskiej za wszystkie cenne doświadczenia ze wspólnej rywalizacji. Dziewczyny dzielnie sobie w niej poradziły, w mocnej stawce rywali zajęły ostatecznie 3. miejsce. Możliwość  mierzenia się z dobrymi zawodnikami z małopolskich klubów zaowocowała już w tym sezonie indywidualnymi sukcesami pingpongistek Bronowianki w młodzieżowych i seniorskich mistrzostwach Polski. Mamy nadzieję, że pomoże nam także w walce o powrót do I ligi.

Co ciekawe, Bronowianka II przed kilkoma laty grała już w barażach o I ligę z zespołem z Moszczenicy. Wtedy okazała się od niego lepsza, ale od tego czasu obie ekipy całkowicie się zmieniły. Moszczenica ma teraz mocny skład, zdecydowanie, bo z kompletem zwycięstw wygrała II ligę łódzko-świętokrzyską i będzie dla krakowianek bardzo wymagającym rywalem. 

W Bronowiance II występują tegoroczne czołowe zawodniczki Polski w kategorii młodzieżowej: Karolina Pęk, Alicja Śliwa, Ewa Kołodziej i Alicja Łebek. Liderką zespołu jest Karolina Pęk, reprezentantka kraju niepełnosprawnych, wielokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich (w tym złota i brązowa z Rio de Janeiro). trzykrotna brązowa medalistka MMP 2018.

Pierwszy mecz barażowy o I ligę w czwartek 31 maja godz. 14 w małej hali Bronowianki (Zarzecze 124A). Zapraszamy kibiców do wspierania zawodniczek. Rewanż 9 czerwca w Moszczenicy.

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday604
mod_vvisit_counterYesterday1147
mod_vvisit_counterThis week4120
mod_vvisit_counterLast week7317
mod_vvisit_counterThis month26229
mod_vvisit_counterLast month31746
mod_vvisit_counterAll days3033327

Online Now: 13
Your IP: 3.234.208.66
,
Today: luty 26, 2020