Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Ogólnopolskie turnieje udane dla pingpongistek Bronowianki

TENIS STOŁOWY. Seniorki i kadetki Bronowianki udanie zaprezentowały się w turniejach ogólnopolskich w Luboniu i Zawierciu, które odbyły się w weekend 15-16 grudnia. Magda Górowska, Anna Urbańczyk oraz Sara Pytel i Alicja Śliwa utrzymały się w gronie czołowych 24 zawodniczek Polski w swoich kategoriach i zapewniły już sobie awans do trzecich ogólnopolskich turniejów klasyfikacyjnych bez wojewódzkich kwalifikacji.

W Zawierciu, gdzie rozgrywały II OTK seniorki, wystąpiły trzy zawodniczki Bronowianki. Aż do czołowej ósemki dotarła Magdalena Górowska, po drodze inkasując kilka ważnych zwycięstw. W fazie grupowej turnieju głównego Magda zanotowała trzy wygrane, potem w 1/8 finału wygrała z Klaudią Kusińską. Dopiero w ćwierćfnale zatrzymała ją późniejsza triumfatorka całej rywalizacji Antonina Szymańska.

Anna Urbańczyk odniosła w swojej grupie dwa zwycięstwa i została sklasyfikowana na miejscach 17-24, dzięki czemu zapewniła sobie awans do III OTK. Juniorka Agata Bejska została sklasyfikowana na dalszych pozycjach.

W Luboniu, gdzie w II OTK grały najlepsze polskie kadetki, Bronowiankę reprezentowały Sara Pytel i Alicja Śliwa. Obie grały najpierw w grupach  mocniejszej I kategorii. Alicja z dwoma zwycięstwami zajęła 4. miejsce w grupie , Sara była 5. Obie były blisko kwalifikacji do czołowej szesnastki, ostatecznie w turnieju dodatkowym  zapewniły sobie utrzymanie w gronie najlepszych. Zagrają w III OTK bez konieczności udziału w kwalifikacjach wojewódzkich. Rywalizację kadetek wygrała Katarzyna Galus z małopolskiego Skrzyszowa. 

Reprezentacja Bronowianki w III turniejach ogólnopolskich w tenisie stołowym na pewno będzie szersza, bo już wcześniej miejsce w gronie najlepszych juniorów Polski zapewnił sobie Jan Kaczor, zajmując miejsca 21-24 w II OTK juniorów w Brzegu Dolnym.  

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2060
mod_vvisit_counterYesterday1222
mod_vvisit_counterThis week9429
mod_vvisit_counterLast week10515
mod_vvisit_counterThis month33172
mod_vvisit_counterLast month53542
mod_vvisit_counterAll days4860257

Online Now: 21
Your IP: 44.220.44.148
,
Today: czerwiec 22, 2024