Drugie zwycięstwo Bronowianki w ekstraklasie

warmia24W trzeciej kolejce ekstraklasy pingpongistki Bronowianki odniosły drugie zwycięstwo w sezonie. Dzięki dobrej grze pokonały 3-1 czwartą drużynę ubiegłego sezonu - Polmlek Zamer z Lidzbarka Warmińskiego. Bohaterką spotkania znów była Chinka Zhao Xia.

W pierwszym meczu spotkały się Zhao Xia i Maja Krzewicka. Dobrze zaczęła Zhao, która wygrała pierwszy set 11-8. Jednakże potem gra się wyrównała, co doprowadziło do remisu 2-2 w setach. W piątej partii zawodniczka Bronowianki wykazała się dużym spokojem, wygrała 11-6  i cały mecz 3-2.

W wiele ciekawych akcji obfitował kolejny pojedynek - Magdaleny Górowskiej z Moniką  Pietkiewicz. W końcówkach trzech setów górą była Pietkiewicz.

Przy remisie w całym meczu 1-1, znów - jak w spotkaniu AZS UE Wrocław - kluczową rolę miał odegrać występ Marty Smętek, która walczyła z Alicją Czarnomską. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale zakończył się wygraną na przewagi naszej zawodniczki. Potem Marta błysnęła świetną formą i w dwóch szybkich setach odprawiła rywalkę z kwitkiem.

W czwartym pojedynku spotkały się liderki zespołów - Zhao Xia i Monika Pietkiewicz. Pierwszy set dla bronowickiej Chinki, drugi dla wielokrotnej medalistki MP Pietkiewicz - zapowiadała się długa batalia. Ale w kolejnych partiach Zhao Xia przeszła do ofensywy, dzięki czemu nie pozwoliła przeciwniczce na wiele i wygrała spotkanie 3-1. Takim samym wynikiem zakończył się cały mecz.

Polmlek przyjechał do Krakowa w krajowym składzie, wkrótce ma do niego dołączyć Australijka Melissa Tapper.

Bronowianka Kraków - Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 3-1

Zhao Xia - Maja Krzewicka 3-2 (11-8, 8-11, 11-8, 7-11, 11-6)
Magdalena Górowska - Monika Pietkiewicz 0-3 (9-11, 10-12, 8-11)
Marta Smętek - Alicja Czarnomska 3-0 (12-10, 11-4, 11-5)
Zhao Xia - Monika Pietkiewicz  3-1 (12-10, 9-11, 11-6, 11-7)

W innych meczach 3. kolejki ekstraklasy: AZS Optima Lublin - KTS Tarnobrzeg 0-3, AZS PWSiP Łomża - AZS UE Wrocław 1-3, GLKS Nadarzyn - MKTS Polkowice 3-2, SKTS Sochaczews - AZS Częstochowa 3-2.