"Skok" młodzików w ogólnopolskim rankingu

Ogromny „skok” w rankingu ogólnopolskim tenisistów stołowych do lat 12 zaliczyli reprezentujący krakowską Bronowiankę – Ewa Filiczak i Mateusz Zębala. Dzięki bardzo udanemu startowi w odbywającym się w dniach 27-29 września b.r. I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików Ewa awansowała o  34, a Mateusz o 32 pozycje.

Zarówno Ewa jak i Mateusz awans do 64 najlepszych młodziczek/młodzików w kraju wywalczyli w eliminacjach wojewódzkich. W turnieju grupowym I Grand Prix Polski Młodziczek Ewa została rozstawiona z numerem 53 i po pokonaniu trzech znacznie wyżej notowanych rywalek z 1. miejsca w grupie eliminacyjnej awansowała do turnieju głównego. W kolejnych rozegranych - aż 6 spotkaniach - Ewa wykazała się niesamowitą walecznością i zajęła ostatecznie 19. miejsce w turnieju.

Startujący z 41. numerem Mateusz Zębala, w rozgrywanych w podkieleckiej Bilczy zawodach, rozegrał 7 spotkań i tylko raz odchodził od stołu pokonany. Ostatecznie zajął 9. miejsce i zdobył kwalifikację do II Grand Prix Polski Młodzików. - Mateusz grał całe zawody bardzo dobrze – aktywnie, zmiennie. Kilka wyrzuconych w aut ataków forhendowych zadecydowało o porażce w grze o ćwierćfinał. Cieszę się z nowego doświadczenia i lekcji,  jaką był dla mnie start moich podopiecznych w zawodach ogólnopolskich. Zarówno dla Ewy, jak i dla Mateusza były to pierwsze zawody typuy Grand Prix Polski (dawne OTK) - śmiało tu rywalizowali i wyraźnie zaznaczyli swoją obecność wśród najlepszych młodziczek i młodzików w kraju - komentuje trenerka 12-latków Magdalena Górowska.

Wyniki, galeria zdjęć oraz relacja video (link PZTS).