Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Udana niedziela dla pingpongistów Bronowianki

3wtkkadetowmalePełną sukcesów niedzielę mają za sobą młodzi tenisiści stołowi Bronowianki. Małopolskie eliminacje  do Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów wywalczyli juniorzy Paulina Knyszewska i Jakub Masłowski. Z kolei Sara Pytel, Ewa Kołodziej i Mateusz Zębala stanęli na podium III wojewódzkiego turnieju kwalifikacyjnego kadetów.

W eliminacjach wojewódzkich do IMP seniorów (rozegranych w hali Bronowianki) wzięło udział po 8 czołowych zawodników małopolskiego rankingu, w tym gronie sześcioro zawodników Bronowianki. Rywalizację seniorek wygrała Paulina Knyszewska, pokonując kolejno Patrycję Danaj (Rokicie Szczytniki) 3-1, klubową koleżankę z Bronowianki Dominikę Wołowiec 3-1 i w finale Paulinę Krużel (Rokicie) 3-1.  Paulina Knyszewska zagra więc w IMP. Wcześniej awans, dzięki trzem dobrym występom w cyklu Grand Prix Polski i wysokiej pozycji w krajowym rankingu wywalczyła Marta Smętek. Mistrzostwa Polski seniorów zaplanowano w dniach 10-13.04 w Raszkowie.

Zagra w nich także junior Bronowianki Jakub Masłowski, który sprawił miłą niespodziankę i wygrał wojewódzkie eliminacje seniorów. W trzech spotkaniach odprawił z kwitkiem bardziej doświadczonych rywali. Pokonał 3-2 Łukasza Białczyka (KS Podwawelski), 3-1 Marka Kądzielę (Opoka Trzebinia) i w finale 3-2 Tomasza Klocka (Gorce Nowy Targ).

W III wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym kadetek triumfowała Sara Pytel (Bronowianka), w finale pokonując Andżelikę Janik (Podwawelski) 3-2. Bardzo dobrze spisały się także Ewa Kołodziej (wracająca do rywalizacji po długiej kontuzji), która stanęła na najniższym stopniu podium oraz młodziczka Ewa Filiczak. Bez kompleksów walczyła ze starszymi rywalkami i została sklasyfikowana  na miejscach 5-6.

Wśród kadetów dzielnie radził sobie także młodzik Bronowianki Mateusz Zębala. Zajął trzecie miejsce, walcząc nie tylko z rywalami, ale i kłopotami zdrowotnymi.