Ola Falarz multimedalistką mistrzostw Polski juniorek! Trzy razy w złocie, raz w srebrze!

olamaleWspaniały sukces Aleksandry Falarz (na zdjęciu) w mistrzostwach Polski juniorów i juniorek w tenisie stołowym! Zawodniczka Bronowianki została multimedalistką imprezy w Lidzbarku Warmińskim - zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stawała w turnieju indywidualnym, drużynowym (z Pauliną Knyszewską) i deblowym (w parze z  Joanną Kiedrowską). W sumie Bronowianka zdobyła na Mazurach 5 medali, dorobek Oli uzupełniła w mikście Paulina Knyszewska.

Do rywalizacji w singlu Ola Falarz przystąpiła rozstawiona z nr 6, w drodze do finału pokonała Agatę Fiedurek 4-0, Natalię Ciemną 4-0, Aleksandrę Nowak 4-0, w ćwierćfinale Katarzynę Galus (nr 3, LUKS Skrzyszów) 4-0,  a w półfinale Klaudię Nawrocką (nr 10, Galaxy Białystok) 4-3. W finale rywalką zawodniczki Bronowianki była sprawczyni największej sensacji  mistrzostw - Paulina Krzysiek (nr 9, AZS Optima Lublin), która wyeliminowała w ćwierćfinale rozstawioną z nr 1 Natalię Bajor.  W finale Ola nie dała jej szans na zwycięstwo, wygrała 4-1 (6,7,6, -9, 9) i po raz pierwszy w karierze została mistrzynią Polski w kategorii juniorek. Zapewniła sobie w ten sposób miejsce w reprezentacji Polski na lipcowe mistrzostwa Europy juniorów i kadetów we Włoszech.

Juniorki Bronowianki wywalczyły medale także w turniejach gier podwójnych. Ola Falarz z Joanną Kiedrowską sięgnęły po złoto w deblu, w finale wygrały 3-0 z Aleksandrą Dąbrowską i Klaudią Nawrocką (Galaxy). W ćwierćfinale odpadła Paulina Knyszewska (w parze z Natalią Bajor). W mikście dorobek Bronowianki to dwa krążki - srebro Falarz (w parze z Jakubem Folwarskim, w finale przegrali 0-3 z Bajor/Zatówką) oraz brąz Knyszewskiej (w parze z Damianem Kreftem, w półfinale przegrali 2-3 z  Falarz, Folwarskim).

Cztery medale MP to życiowe osiągnięcie Oli Falarz. Tegoroczna maturzystka wcześniej dwukrotnie zdobyła srebrne medale MP juniorek w barwach GKTS-u Gdańsk. W Lidzbarku Warmińskim zapracowała na miano największej gwiazdy turnieju.

W rywalizacji indywidualnej wystartowały jeszcze cztery reprezentantki klubu z Bronowic. Rozstawiona z nr 2 Paulina Knyszewska po zwycięstwach nad Eweliną Drewniany 4-0, Aleksandrą Jaworską 4-0 i Kingą Falarz 4-3, w ćwierćfinale uległa Klaudii Nawrockiej 0-4. Szansę na poprawienie tego wyniku będzie miała za rok, pozostaje bowiem w kategorii wiekowej juniorek. Notowane niżej Alicja Śliwa i Natalia Kłaput  pomyślnie przebrnęły przez eliminacje i awansowały do turnieju głównego, w którym zajęły miejsca 17-24, zaliczając po kilka zwycięstw nad wyżej notowanymi rywalkami. Dominika Wołowiec została sklasyfikowana na miejscach 33-48 (po zwycięstwie w I rundzie, w drugiej przegrała z późniejszą brązową medalistką - Klaudią Nawrocką).

W turnieju singla męskiego wystartowało pięciu reprezentantów Bronowianki. Na miejscach 17-24 zostali sklasyfikowani Bartosz Giza i Damian Magulski, na miejscach 25-32 zakończył rywalizację Jakub  Masłowski, a Szymon Kołodziej - 49-64. Jan Kaczor wycofał się z rywalizacji w turnieju pocieszenia z powodu kontuzji (miejsca 33-48). W turnieju debla i miksta chłopcy zajęli dalsze miejsca. Przypomnijmy, że w turnieju drużynowym juniorów otarli się o strefę medalową (miejsca 5-8).

Przed końcem sezonu sekcję tenisa stołowego Bronowianki czekają jeszcze dwa ważne wydarzenia  - mistrzostwa Polski kadetów rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (19-22 czerwiec, Brzeg Dolny) oraz baraże o awans do I ligi kobiet (28-29 czerwca). Wcześniej męskie drużyny wywalczyły już awanse w ligach regionalnych - do III i IV ligi.